Toyota Supra 2020 s výkonem 1000 koní

9
Toyota Supra 2020 s výkonem 1000 koní

A80 Toyota Supra byla nadšenci motorů zbožňována pro úroveň přizpůsobitelnosti, kterou poskytovala. Snadno vydržela obrovská turba a kompresory, které lidé přidali do svých Supra. Výroba A80 Supra se nakonec v dubnu 2002 zastavila.

Toyota donedávna uvedla na trh nový model pro Supra, po téměř dvou desetiletích. Motoroví nadšenci byli tímto novým vydáním Supra nadšeni. Ale vzhledem k tomu, že sdílí úplně stejný podvozek, motor a interiér jako BMW Z4, byli lidé zklamáni. To dostalo hodně nenávisti pro jeho relativně nedostatečně výkonný motor ve srovnání s jeho minulými soupeři, jako je Nissan GTR. Připadalo mi, jako by si Toyota s jeho designem nedala moc práce, což si spíše zasloužila.

Ale Stephen Papadakis, majitel závodního týmu, měl v plánu upravit svou zbrusu novou Toyotu 2020 supra. Plánoval přeplňovat svou Supra turbodmychadlem na hranici 1000 koní a narušit stereotyp o tomto motoru B58 i-6.

Měl v plánu připojit ke své Supře velké turbodmychadlo, konkrétně BorgWarner EFR 9280 Turbo, které bylo schopné dodávat maximální průtok 110 lb/min při asi 117 k ot./min.

Připojení tak výkonného turba k tomuto motoru vyžadovalo ověření, že většina motorových dílů bude schopna dodat tak obrovský výkon. Vzal tedy svou zbrusu novou Supru a její motor totálně rozebral až na kost. Při pozorování mnoha komponent bylo mnoho z nich schopno zvládnout tak obrovské množství energie.

Toyota Supra 3 s výkonem 1000 koní

Některé hlavní části bylo také potřeba vyměnit, a tak pro tento účel šel s kováním nových pístů a tyčí. Potřeboval také přepracovat sací potrubí tak, aby podporovalo mezichladič vzduchu, který zamýšlel použít. Bylo také potřeba podpořit přímé vstřikování paliva přímo do sacího potrubí, které skladový systém postrádal. Skončili tedy tak, že laserem spékali sací potrubí na kusy a svařili je dohromady.

Zdálo se, že mnoho sériových dílů, jako je kliková hřídel, těsnění hlavy, pístní kroužky, vačkový hřídel, ojnice a hlavní ložiska, dokáže zvládnout nový výkonový limit, který měl v úmyslu nastavit. To odráží faktor bezpečnosti, který Toyota & BMW zohledňují při navrhování svých motorů.

1000HP motor Toyota Supra 6

Takže po přebalení motoru nastal čas, aby jej Dyno otestovalo spolu s novým turbem. Museli si tam vyrobit vlastní adaptér pro připevnění tohoto motoru k dynu vzhledem k tomu, jak nový byl motor. Začal jej zvyšovat z 10 psi a po každém běhu zkontroloval, zda v motoru nejsou nějaké problémy. Poté, po několika zkouškách tlačení tohoto motoru, provedl poslední úpravy, aby napravil drobné nedostatky, které se objevily v těchto jízdách.

1000HP Toyota Supra Fotogalerie

Poté se při zvýšení tlaku asi 42 psi podařilo dosáhnout 1009 koní. Pro Papadakise to byl velký úspěch. A nyní jeho konečným cílem bylo připravit zbytek vozu, aby zvládl tento 1000 hp motor. Musel upgradovat většinu komponentů v autě, jako je převodovka, kabeláž, elektronická řídicí jednotka, podvozek a brzdy atd. To ukazuje, že motor nové Supry stále nese své jméno díky podpoře tak obrovského modu.

podobné příspěvky

Leave a Reply