Top 5 automobilových akcí, kterých se v roce 2023 zúčastníte

0
Top 5 automobilových akcí, kterých se v roce 2023 zúčastníte

Pojďme to zúžit

Pro automobilové nadšence existuje jen málo věcí větších než autosalon.

Od setkání na parkovišti u Dennyho po mezinárodně uznávané mediální akce, kde výrobci předvádějí své nejnovější a největší automobilové akce, umožňují nadšencům sejít se a oslavit jejich společnou vášeň. Je pravda, že zúžit seznam těch nejlepších akcí, když se každoročně konají tisíce akcí zaměřených na auta, je trochu těžké, ale jsou jen určité akce, které si nemůžete nechat ujít.

Takže, jakých 5 největších automobilových akcí se musíte v roce 2023 zúčastnit? Pojďme se rovnou ponořit.

Chicago Auto Show – 11.–20. února 2023, Chicago, Illinois

Odehrává se na ikonickém McCormick Place v Chicagu Autosalon v Chicagu je největší autosalon v zemi.

Kromě toho, že je největší, je to také jedna z nejstarších automobilových akcí v zemi, ne-li na světě. Autosalon v Chicagu, který zahájil v roce 1901 Samuel A. Miles jako způsob, jak se výrobci dostat před zákazníky, kteří byli ve světě automobilů nováčky, se stal synonymem pro epické debuty vozidel a revoluční koncepty vozů. Mezi pozoruhodné debuty patří koncept Dodge Viper RT/10, Escort GT a Ford Mustang SVT Cobra. Zpočátku se autosalon v Chicagu zaměřoval na domácí vozidla, ale jak čas pokročil a dovážená vozidla se stávala normou, autosalon v Chicagu přeřadil rychlost a přivedl mezinárodní dav.

Návštěvníci mohou očekávat, že na této ikonické akci uvidí více než 300 vozidel od 20 různých výrobců. Na tradičním autosalonu to není o moc lepší než tohle!

Fotografický kredit: ChicagoAutoShow.com

SEMA – 31. října – 3. listopadu 2023, Las Vegas, Nevada

Koná se v Las Vegas Convention Center, SEMA (Sdružení výrobců speciálních zařízení) je tradičně veletrhem, který se zaměřuje na společnosti a jednotlivce v oblasti automobilového trhu s náhradními díly.

To znamená, že abyste se dostali dovnitř, musíte pracovat v automobilovém prostoru nebo znát někoho, kdo to dělá. Pokud se můžete dostat dovnitř, páni… nadšenci si přijdou na neuvěřitelnou lahůdku! Podlahu zdobí vše od zakázkových tvůrců, kteří zobrazují ty nejodpornější zakázkové sestavení, až po výrobce OEM, kteří uvádějí své nejnovější koncepty. Je to pastva pro oči, uši a nos!

Kromě všech pobuřujících věcí na výstavní ploše je SEMA také úctyhodným festivalem aktivit po celé oblasti Las Vegas. V SEMA je na každém kroku něco od vozů Formule 1, které se prohánějí po pásu, až po „drift taxi“ Tannera Fousta křičící na parkovišti před kongresovým centrem.

Pro rok 2023 SEMA trochu mění věci, aby zapojila veřejnost do akce s událostmi, jako je SEMA Week 2023 a jeden den přístupu pro širokou veřejnost. I když přijdete o celebrity a dárky zaměřené na auta, pořád je toho tolik k vidění. Pokud se vám podaří dostat se do Vegas, nenechte si tuto událost ujít!

Auta na autosalonu SEMA.
Fotografický kredit: SpeedHunters.com

Pebble Beach Concours D’ Elegance – 23. srpna 2023, Monterey, Kalifornie

Ach, nic takového jako ikonické prostě neexistuje Oblázková pláž Concours D’Elegance.

Concours, který se koná každé léto na krásném poloostrově Monterey, je ztělesněním špičkové automobilové přehlídky. Majitelé neuvěřitelně vzácných a velkolepých vozidel všech typů přivezou svá vozidla do resortu Pebble Beach na jedinečnou soutěž, která se koná přímo na ikonické fairwayi Pebble. Na sbírce je několik typů záznamů a několik typů ocenění, které lze vyhrát. Od best in show až po ocenění za nejlepší muscle cars nebo nejlepší auta poháněná párou, to je creme de la creme automobilové dokonalosti. Mějte na paměti, že vozy se nemohou vrátit deset let poté, co byly ukázány, což znamená, že záznamy jsou vždy nové a vzrušující. Navíc 100 % darů jde do United Way of Monterey County.

Kromě samotné soutěže Concours se přibližně ve stejnou dobu koná také Monterey Car Week a zahrnuje akce jako Monterey Historics v Laguna Seca a desítky dalších autosalonů v celé oblasti.

Nádherné přírodní prostředí, klasické automobilové závody a ikonická soutěž na autosalonu? Co víc si můžete přát?

Den na Pebble Beach Concours d'elegance
Fotografický kredit: PebbleBeachConcours.net

New York International Auto Show, 7.–16. dubna 2023, New York, New York

Koná se v nedávno zrekonstruovaném Javits Place na Manhattanu Mezinárodní autosalon v New Yorku od roku 1900 vzrušující hosty.

Vzhledem k tomu, že o jeden rok porazila chicagský autosalon, drží vyznamenání za nejstarší autosalon ve Spojených státech. Původně se konala jako soutěž mezi autem a kočárem bez koní, ale NYIAS se změnila v místo, kam se se svým zbožím přicházejí ti nejlepší z celého světa. New York byl výkladní skříní dovozního automobilového hnutí, které se v 50. letech 20. století zmocnilo Spojených států, v nemalé míře díky velké populaci imigrantů z Evropy. Auta značek jako Jaguar, SAAB, FIAT a Aston Martin se v Americe prosadila díky autosalonu v New Yorku.

Návštěvníci dnes mohou očekávat, že se auta, motocykly a další mobilní stroje prolínají s nejnovější a nejlepší zelenou technologií. Pro rok 2023 by se návštěvníci měli podívat na přehlídku elektromobilů s vozidly značek jako Volvo, GM a dalších.

Účastníci mezinárodního autosalonu v New Yorku.
Fotografický kredit: NYCgo.com

Woodward Dream Cruise, 19. srpna 2023, Pontiac, Michigan

Pokud máte rádi americkou kulturu, neměli byste si ji nechat ujít Woodward Dream Cruise který se koná každý srpen poblíž Pontiac Michigan.

Více než jeden milion lidí a 40 000 klasických aut všeho druhu se objeví, aby se vydali po Woodward Avenue přes devět zúčastněných komunit (Pontiac, Bloomfield Township, Bloomfield Hills, Birmingham, Royal Oak, Berkley, Huntington Woods, Pleasant Ridge a Ferndale) v Oakland County, Michigan. To, co začalo jako sbírka v roce 1995, se nyní změnilo v extravaganci, která oslavuje automobil v celé jeho kráse. Toto je událost, na které se setkávají lidé z celého světa, aby předvedli svá auta a byli prostě v mixu a energii toho všeho.

Pro rok 2023 je hlavním sponzorem této akce Ford (se sídlem poblíž), takže se můžete vsadit, že tuny nadšenců Mustangu budou lemovat ulice s jejich nejznámějšími muscle cars. Jedná se o letní tradici, a pokud se můžete dostat do Michiganu na návštěvu, nesmíte si to nechat ujít.

Jedna z největších světových automobilových plaveb v Michiganu, Woodward Dream Cruise.
Fotografický kredit: Bill Pugliano

Xtreme Xperience Track Days, celostátní, 2023

Jedna věc je chodit po výstavní ploše a civět na superauta z dálky a druhá věc je úplně sklouznout za volant. No, hádejte co, s Xtreme Xperience to můžete udělat! (jen jsme si tu museli udělat malou propagaci)

To je správně! Posadili jsme vás za volant bonafide supercar od značek jako Ferrari, Audi, Lamborghini a další. To je plnohodnotná, trojciferná rychlost na některých z nejznámějších závodních tratí po celé zemi. Budete sedět u brokovnice s profesionálním instruktorem jízdy a dozvíte se vše o ovládání auta a o tom, jak s ním tlačit na trati. Sílu strojů o výkonu 600 koní ucítíte, když sešlápnete plynový pedál a držíte ho o život.

Pokud máte rádi auta, toto je událost, kterou si opravdu nemůžete nechat ujít. Užijte si tyto stroje způsobem, který byl navržen tak, abyste si je užili, a ne sedět na výstavním stánku a utírat hadrem. Pociťte hluk, pociťte sílu a přijďte si k nám Xtreme v roce 2023!

Ferrari 488 Xtreme Xperience jezdící na závodní dráze.
Najděte událost

The post Top 5 automobilových akcí, kterých se v roce 2023 zúčastníme appeared first on Xtreme Xperience.

podobné příspěvky

Leave a Reply