Tipy, jak přežít dobrodružství v terénu

0
Tipy, jak přežít dobrodružství v terénu

Off-roadové dobrodružství je jen pro ty, kteří jsou připraveni na tuto výzvu. Není to pro slabé povahy nebo líné. Když jste ve volné přírodě, věci se zašpiní – opravdu špinavé. Mluvíme o pneumatikách, které uvíznou v bahně, písek zavalí váš obličej a voda prosakuje do vašeho SUV. Takové podmínky činí řízení extrémně obtížným, ale stejně vzrušujícím.

Jízda v terénu je umění, které vyžaduje dokonalou kontrolu nad vaším vozidlem za všech okolností. S dovedností se nikdo nenarodil. Všichni procházíme procesem učení, který vyžaduje dělat chyby a opravovat je, dokud se umění jízdy v terénu nestane druhou přirozeností. Tento proces však vyžaduje čas a málokdo z vás to může mít. Zde vám tedy dáme několik užitečných tipů, které vás nakopnou k vašemu off-roadovému dobrodružství.

Připravovat se

Jízda v terénu může být vzrušující a zábavná, ale je také velmi nebezpečná, pokud si nedáte pozor. Jediná věc, která vás drží venku v bezpečí, je vaše SUV, což znamená, že vaše vozidlo musí být v původním stavu, pokud se má vydat na prašnou cestu. Měli byste zkontrolovat kapaliny vašeho SUV, včetně hladiny motorového oleje a chladicí kapaliny. Brzdy, stěrače čelního skla a pneumatiky také vyžadují vaši zvláštní pozornost. Kromě toho si na cestu zabalte potřebné věci, jako jsou rukavice, baterky a jídlo.

Vědění je moc

Když plánujete své dobrodružství, měli byste do něj zahrnout své přátele nebo rodinu. Není nic lepšího, než když vám přítel stojí za zády v těžkých situacích. Pokud se však rozhodnete je s sebou nevzít, udržujte je alespoň v obraze o celém vašem plánu a trase, takže pokud se něco pokazí, vědí, kde vás mají hledat.

Trpělivost! Trpělivost! Trpělivost!

Jízda v terénu se výrazně liší od každodenní jízdy. Musíte být neustále ve střehu, zkoumat terén před sebou a mistrovsky jím kormidlovat. Ale především musíte být trpěliví, protože jeden špatný pohyb ve zrádném terénu může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Kupte si terénní vybavení

SUV jsou navržena tak, aby zvládla stres z jízdy v terénu. Svou expedici můžete dokončit, aniž byste potřebovali vylepšovat své vozidlo, ale neuškodí získat nějakou pomoc navíc v podobě terénního vybavení. Investujte do některých rohoží do každého počasí, náhradní pneumatiky navíc, pevného tažného háku nebo lano a možná pár jasných LED světel, aby bylo vidět věci v noci jasně.

Tady to máš! Mějte na paměti tipy a pokuste se je použít na další exkurzi.

podobné příspěvky

Leave a Reply