Recenze a zkušební jízda 2021 RAM 1500 TRX Crew Cab: Automotive Addicts

5
Recenze a zkušební jízda 2021 RAM 1500 TRX Crew Cab: Automotive Addicts

Pokud jde o kamiony, RAM vydláždila poněkud jedinečnou cestu tím, že nám dala něco trochu plyšového, ale zároveň dostatečně odolného, ​​abychom pokořili vše, co byste hodili na pickup. Jak začíná pandemonium, všichni jsme svědky historie, která se odehrává se vznikem nových hybridních a elektrických vozidel (EV), RAM nebo mateřská společnost Stellantis (dříve FCA), všechny omráčí tím, že vezme jejich motor Hellcat a nacpe ho do auta. RAM 1500 k narození monstra v podobě TRX.

RAM 1500 TRX, nebo T-Rex, má asi každého nadšence zaujatý tím, co by mohlo docela dobře být začátkem konce éry plynem hltivých motorů V8. I když máme ve zcela novém RAM TRX tak účinnou kombinaci, užijme si ji, dokud můžeme, všech 702 poníků a jejích surových terénních schopností.

2021 ram 1500 trx strana

TRX, zabalený v balení RAM 1500, je povzbuzením mnoha aspektů impozantního pickupu. Počínaje motorem, nechvalně známým 6,2litrovým přeplňovaným motorem HEMI V8, který poskytuje neuvěřitelných 702 koní a točivý moment 650 lb-ft. Tato síla je poté směrována do 8stupňové automatické převodovky, než se rozdělí mezi všechny čtyři 35palcové pneumatiky, které obalují 18palcová hliníková kola s dostupným zámkem. 35palcové terénní pneumatiky Goodyear Wrangler jsou překvapivě hladké a na silnici spíše tiché, ale opravdu září, když se s TRX během týdne s tímto divokým strojem bez problémů zdoláváte v terénu s písečnými dunami a několika štěrkovými stezkami.

2021 ram 1500 trx zpět

Když už mluvíme o divokém, RAM 1500 TRX hrdě nosí svůj odznak a rozšiřuje své hrozivé chování několika skrytými „názvami“ velikonočních vajec pomocí obrázku dinosaura T-Rexe požírajícího Raptora. Samozřejmě, že takový obrázek je hra na TRX, který je nad Raptorem mezi extrémním potravinářským řetězcem nákladních automobilů – a že je. Ford si vedl s F-150 Raptor dobře, ale TRX vylepšuje věci nejen díky své pekelné pohonné jednotce, ale také díky lepší jízdní kvalitě na silnici a nastavení systému odpružení, které může být o chlup výše ve schopnostech s 11,8 palce světlé výšky. TRX v zásadě jezdí lépe než F-150 Raptor, ale trpí trochou hmotnosti navíc, kterou opravdu cítíte ve způsobu, jakým se TRX zatáčí. Tlumiče Bilstein Black Hawk e2 jsou považovány za jedny z nejsofistikovanějších na výrobu. náklaďák čerstvě z továrny. Jejich adaptivní tlumení a nastavení jízdních režimů umožňují adaptabilní jízdu, ať už „rychle“ dojíždíte do práce, zdoláváte nerovný rovinatý terén nebo skáčete po dunách v exkluzivním režimu Baja, tlumiče dobře plní svůj úkol. Režim vlečení navíc umožňuje, aby měl TRX stabilnější zadní část nastavením tlumičů na režim plného tlumení, takže se můžete cítit o něco lépe, když jej budete tlačit na jeho limity pro tažení poblíž jeho maxima 8 100 liber nebo táhnout 1 400 liber užitečného zatížení. .

2021 ram 1500 trx postel

V oblasti čistého výkonu nenechala RAM žádné kameny na kameni – pokud jde o nákladní automobil tohoto kalibru. Právě teď se RAM TRX nemůže dotknout nic. Zrychlí na 100 km/h za pouhé 4,5 sekundy a pokryje půdu jako mnoho dobře situovaných sportovních vozů. Jedinou nevýhodou je opět jeho hmotnost, celých 6 396 liber, která vám připomíná, co přesně jedete, i když máte k dispozici 702 koní.

Aby veškerá tato síla fungovala bez problémů, existují další jedinečné vlastnosti TRX, které vynikají, jako jsou rozšířené blatníky s průduchy, velká přední mřížka s vyhloubenými písmeny „RAM“, aby dovnitř vpustil ten extra kousek chladicího vzduchu. spolu s funkční lopatkou nasávání vzduchu kapoty s jantarovými identifikačními kontrolkami. K dispozici je také „závodní“ chladicí program v rámci rozsáhlých stránek výkonu TRX zobrazených na 12palcové dotykové obrazovce infotainmentu orientovaného na výšku, která je podobná té, kterou najdete na sourozencích TRX Charger/Challenger Hellcat.

Pokaždé, když spustím RAM TRX, prodlouží můj ranní trénink tím, že zapracuje svaly na obličeji, aby se mi na tváři objevil úsměv od ucha k uchu. Ten úsměv zůstává po celou dobu jízdy s vrčením výfuku a nádherným kvílením kompresoru, což je poněkud jedinečné pro TRX namísto replikace soundtracku Charger/Challenger Hellcats. Jediný okamžik, kdy můj úsměv zmizí, je návštěva čerpací stanice několikrát, protože RAM TRX se ukazuje jako nejžíznivější neexotické vozidlo, jaké jsem kdy testoval. Během týdne jsem měl v průměru asi 11,3 mpg a byl jsem schopen získat téměř 14 mpg na dálnici a pouhých 8,9 mpg ve městě, když jsem se trochu bavil. Naštěstí je palivová nádrž masivní, 33 galonů, takže tankování není tak časté.

2021 ram 1500 trx zadní sedadla

Kromě očekávané robustnosti a nepřekonatelných schopností RAM 1500 TRX je tu poměrně luxusní kabina, která většinou odpovídá hrozivému tématu TRX. Kabina však stále hraje na to, co RAM udělala s horními úrovněmi výbavy 1500 za posledních několik let, a to z ní dělá nejluxusnější nákladní vůz, který si můžete koupit. Luxusní část TRX, kterou si někteří mohou myslet, že je oxymoron, si pěkně pohrává s víceúčelovým využitím TRX. K dispozici jsou velmi pohodlná a podpůrná přední sedadla čalouněná kůží s výšivkou „TRX“. Přední a zadní krajní sedadla jsou vyhřívaná a ventilovaná se správně sklopnými úložnými prostory ve spodní části. Vzadu u dveří jsou další úložné boxy na podlaze spolu s očekávaným elektrickým otevíráním zadních výklopných dveří pro přístup k lůžku s nástřikem.

Hlavním ústředním bodem RAM 1500 TRX je velká 12palcová obrazovka infotainmentu ve stylu portrétu, která zvyšuje prémiovou přitažlivost interiéru spolu s pěkně integrujícími Apple CarPlay, Android Auto a spoustou možností přizpůsobení. Jako součást rozsáhlého balíčku volitelných doplňků TRX Level 2 (7 920 USD) a několika dalších dostupných balíčků obsahuje mé testovací vozidlo barevný průhledový displej, zpětné digitální zrcátko, obložení z uhlíkových vláken, adaptivní tempomat, udržování jízdního pruhu asistence, detekce slepého úhlu a křížení cesty a audio systém Harmon Kardon s 19 reproduktory, který shrnuje mnoho zvýrazněných možností.

2021 ram 1500 trx tlumiče

Zatímco použití nejnovějšího Uconnect je zjednodušené a promyšlené s rozsáhlými sadami funkcí, překvapivým problémem, který jsem našel, byla deska středové konzoly, která má v sobě vyryté jedinečné specifikace TRX – ta zatracená věc se na slunci rozpálí. a doslova si o něj spálíte ruku, pokud si nedáte pozor. Náhodou jsem se párkrát spálil, ale nakonec jsem se poučil. RAM mohla umístit tento chytrý kovový odznak na jiné místo. Na jinak plyšovou loketní opěrku ve stylu Alcantary nepoložíte kovový plát!

RAM vzdávám veškerou slávu za stavbu tak extrémního náklaďáku, který je částečně odpovědí na jeho přímou konkurenci. RAM Rebel nestačil dobýt všechny, takže RAM musela vyrazit a vytvořit T-REX a uvolnit ho. Všichni jsme viděli filmy o ‘dinosauřích’ a víme, co se stane. Jedinou překážkou je získat vstup na takový film – budete muset zaplatit až 87 170 $ (plus přirážka sobeckého prodejce), pokud chcete příklad TRX, který vidíte zde v mém pěkně vybavené, ale ne „plně“ naložené zkušební vozidlo. Odizolovaný TRX začíná na 69 995 dolarech, které nenajdete u prodejců. Možná dostanu slevu na matiné zaplacením plné doporučené ceny, protože to rozhodně stojí za to!

podobné příspěvky

Leave a Reply