Průzkum nejlepších silnic v Sedoně

0
Průzkum nejlepších silnic v Sedoně

Tyčící se červené skalní kaňony, které jsou plné svěžích zelených údolí. Skalní útvary, které jako by tam umístila nějaká všemocná bytost. Všude, kam se podíváte, svět vypadá jako nic, co jste ještě neviděli, a každý kout, který uděláte, přináší dechberoucí výhledy a místa.

Ne, tohle není sci-fi film, mluvíme o Sedoně v Arizoně! Skutečně jedinečné místo, které je nejen étericky krásné, ale také má jedny z nejvýraznějších silničních silnic v zemi. Svou cestu začneme v ikonickém hotelu Sky Rock Sedona a vydáme se na řadu pohledů, jaké jste ještě neviděli.

Foto: visitsedona.com

Scénická postranní cesta Red Rock

Pro jeden z nejvýraznějších pohonů, který můžete udělat v krátkém čase, nehledejte nic jiného než smyčku Red Rock Scenic Byway / 89A.

Začnete u legendární Sky Rock Sedona a budete se prodírat centrem Downtown Sedona podél Red Rocks Scenic Byway (SR 179) a míjet legendární místa, jako je Tlaquepaque Arts & Shopping Village a kaple Svatého Kříže. , obě si zaslouží důkladné prozkoumání samy o sobě. Pokračujte v pohybu přes malebnou vesnici Oak Creek, doplněnou některými z nejúžasnějších výhledů v celé oblasti Sedona, a rychle se zastavte v návštěvnickém centru Red Rocks, kde se vám naskytne jedinečný výhled na údolí a pohoří Red Rock Range.

Sjeďte z dálnice 179 na Beaverflats Road a začněte dělat smyčku zpět směrem na Sky Rock Sedona a na Oak Creek Road. Pokud přijedete v létě, určitě se zastavte na osvěžení v jedné z mnoha koupališť podél Oak Creek! Vydejte se na sever po 89A a kochejte se pohledy na pohoří Red Rock z druhé strany údolí. Po cestě je zde nespočet míst, kde se můžete zastavit a užít si úžasný výhled.

Vydejte se touto cestou a během několika hodin uvidíte to nejlepší, co Sedona může nabídnout.

Red Rocks Scénická cesta k Mingus Mountain

Pokud máte více času, dlužíte si cestu přes staré hornické město Jerome a vzrušující jízdu na horu Mingus.

Vaše cesta první částí této jízdy vás zavede po Red Rocks Scenic Byway, kde se budete moci zastavit a kochat se neuvěřitelnými výhledy na údolí Red Rock Valley. Jakmile se přesunete z 179, budete cestovat chladným starým západním městem Cottonwood, doplněným ikonickým centrem, které je rušné bary, restauracemi a obchody. Sledujte 89A a užijte si kultovní kousek strašidelné zábavy a brilantní jízdy.

Ti, kteří milují nadpřirozeno (nebo prostě super cool), se budou chtít pohrabat v legendárním městě duchů Jerome, známém svými četnými strašidelnými místy a zajímavou historií. Dále si nazujte boty, protože cesta na vrchol hory Mingus je pořádná jízda. Od serpentin v Jerome až po dlouhé zametací vozy s hlavou výš, to je cesta zrozená pro pořádné sportovní auto. Zastavte se na vrcholu hory Mingus a užijte si klid, samotu a piknikový oběd.

Jakmile couvnete, půjdete po 89A až do Sedony, ale určitě se zastavte a užijte si desítky neuvěřitelných výhledů na cestě zpět do Sky Rock Sedona. Vrcholem tohoto itineráře je zastávka v rezervaci Sedona Wetlands Preserve, která je jednou z ekologicky nejrozmanitějších oblastí na jihozápadě.

Foto: arizonahighways.com

Sedona do County Corner

Pro totální vzrušení z jízdy a ohromující výhled nemůžete porazit běh Sedona Sky to Country Corner.

To se snadno řídí, protože celou cestu v podstatě zůstanete na dálnici 89A. Začněte v Sedoně a otočte se podél zadní strany pohoří Red Rock Range a zastavte se na jedné z mnoha scénických vyhlídek na trase. Plavba přes Cottonwood a Jerome a pak na opravdu náročný kousek cesty pro tuto cestu. 89A se potápí a vine se přes Prescott National Forest, stoupá do nadmořské výšky téměř 8 000 stop, než postupně klesá zpět ke Kirklandu.

Foto: Allgrandcanyon.com

To, co dělá tuto trasu tak fascinující, jsou výhledy na údolí a vrcholy podél cesty a magický přechod z vysoké pouště do borových lesů. Pokud rádi řídíte nebo jezdíte, toto je trasa, kterou si nemůžete nechat ujít.

Bonusová cesta za samostatný celodenní výlet

Pokud máte rádi přírodu, nemůžete tento region navštívit bez výletu do Grand Canyonu. Nejen, že je toto neuvěřitelné místo jedním z divů přírodního světa, ale stejně obohacující je i cesta do az Grand Canyonu.

Než se vydáte do národního parku Grand Canyon, budete si muset zakoupit vstupenky na konkrétní časový úsek, abyste mohli vstoupit do parku. Udělejte to s dostatečným předstihem, protože Grand Canyon je jedním z nejnavštěvovanějších národních parků na světě! Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Grand Canyonu, ale doporučujeme vydat se po vyhlídkové trase přes Flagstaff, podél malebné majestátnosti Highway 180 a poté na Highway 64. Po cestě budete mít příležitost sledovat, jak Stromová linie mizí v předstírané rovině, která skrývá tajemství Grand Canyonu jen pár mil před námi.

Nezapomeňte si zabalit oběd a zmapovat všechny aktivity, které chcete dělat, jakmile se dostanete do parku. Absolutním vrcholem pro ty, kteří mají krátkou zastávku, je Desert View Road, která prochází 23 mil podél ikonického jižního okraje kaňonu. Je toho tolik k vidění, že možná budete potřebovat i druhý den! V Grand Canyon Village je k dispozici plyn, ale dejte si pozor na vyšší než obvyklé ceny.

Cesta jednou za život

Víte, co je lepší než krásné červené skály a tyčící se hory? Co takhle zažít tyto věci za volantem bonafide supercar?!

Open Road od Xtreme Xperience vám nabízí zážitek na celý život tím, že vám umožní vklouznout za volant jednoho z našich superaut na míru. Správně, VY můžete jezdit po neuvěřitelných silnicích, které obklopují ikonickou Sedonu, oblast AZ. Jistě, můžete tyto silnice projet ve svém minivanu, ale projet se kolem ikonických památek, jako je Cathedral Rock nebo Red Rock State Park, v superautu je zážitek, který vám změní život.

Budete moci řídit až tři unikátní superauta značek jako Porsche, Lamborghini a Ferrari. V závislosti na zkušenostech můžete v průběhu dne řídit všechna tři vozidla ve vozovém parku. Jak jinak kromě práce pro automobilový časopis srovnáte tři nejlepší superauta světa?

Skvělé silnice, skvělá místa a skvělá auta. Co může být pro vaši příští cestu do Sedony lepší než toto?

REZERVUJTE SI PROHLÍDKU

The post Scouting Sedona’s Best Driving Roads appeared first on Xtreme Xperience.

Leave a Reply