Prodej lehkých vozů ve druhém čtvrtletí roku 2022 poklesl

6
Prodej lehkých vozů ve druhém čtvrtletí roku 2022 poklesl

Američané pokračují v nakupování vozidel téměř stejně rychle, jako přijíždějí na parcely s dealery, protože národ je plný příběhů, které zaznamenávají věčně prázdné pozemky a některé podniky vydělávají na obscénních přirážkách.

Poslední dvě témata necháme na jiný den. Mezitím, navzdory hladu spotřebitelů po nových autech, trh ve srovnání s touto dobou loňského roku prudce klesá – ve skutečnosti jsou to dvouciferná procenta.

Ani jeden osamělý člen B&B nebude překvapen, když zjistí, že problémy s dodavatelským řetězcem i nadále sužují průmysl a omezují počet vozidel, která jsou k dispozici k dodání zákazníkům. Poslední čtvrtletí – pamatujte, že většina výrobců nás považuje za hodné vykazovat prodeje pouze čtyřikrát ročně namísto měsíčně – zaznamenalo krátení prodejů na 3,37 milionu kusů, což je pokles o ohromujících 21 procent ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2021. Jistě, svět je již více než dva roky na vrcholu, pokud jde o prodej automobilů, což s globální pandemií a nedostatkem čipů zkresluje data způsobem, který bychom si nikdy nedokázali představit, než jsme se všichni naučili slovo „Covid“. Všimněte si, že některé značky ještě neoznámily svá čísla.

Od začátku roku bylo u amerických prodejců zakoupeno přibližně 6,57 milionu nových vozů, což je o 18,5 procenta méně než 8 milionů v loňském roce. Pokud se toto tempo zopakuje mezi dneškem a příchodem Santa Clause, trh je na cestě k nejhoršímu představení od starých špatných časů, kdy se všechny ruce drápaly z velké recese. Přesto, pokud se nestane něco nemyslitelného v globálním měřítku, jsme daleko před rokem 2009, kdy maloobchodní prodeje lehkých vozidel dosáhly dna na chlup přes 10 milionů.

Vždy je zábavné dívat se na jednotlivé značky, tak pojďme na to. General Motors se nyní opět nachází na vrcholu žebříčku poté, co byl minule trapně uzurpován Toyotou o americkou prodejní korunu. To bylo z velké části díky celkovému poklesu o 22,9 procenta u značek Toyota v této zemi ve srovnání s poklesem o 15,4 procenta u GM. Nejsilněji táhl RenCen dolů Buick, o více než polovinu ve srovnání se stejným čtvrtletím roku 2021 a letos zatím. Není to tedy jen obyčejný špatný Q2 u značky tri-shield; celý rok byl těžký.

Po celém městě zůstal Ford v minulém čtvrtletí převážně plochý a přežil rok lépe než většina ostatních, meziročně o něco málo více než 8 procent. Silný červen povede k bezdechým titulkům, které říkají, že Skleněný dům vzrostl o 31,5 procenta, což je pravda – za ten jediný měsíc. V červnu Ford uvedl, že od uvedení EV do prodeje prodal 1 837 pickupů F-150 Lightning za celkem 2 296 kusů. Odhaduje se, že ve stejném segmentu Rivian letos prodal 1 400 nákladních vozů. Tesla dosud neprodala jediný Cybertruck, navzdory všemu jejich vychloubání při jeho představení před všemi těmi lety.

A pro ty, kteří mají rádi malé (er) pickupy, vězte, že Maverick letos zatím převyšuje Ranger: 38 753 až 33 840. Myslíte, že je tam nějaká kanibalizace? Napište do komentářů svůj názor na tuto konkrétní statistiku.

[Image: Honda]

Staňte se zasvěcencem TTAC. Získejte nejnovější zprávyfunkce, TTAC bere a vše ostatní, co se dostane k pravdě o autech jako první přihlášení k odběru našeho zpravodaj.

podobné příspěvky

Leave a Reply