Opel Grandland X Hybrid | AutomobileGator

0
Opel Grandland X Hybrid |  AutomobileGator

Grandland X, další zapomenutě pojmenovaný crossover Opel, je také nositelem malé francouzské lásky. Pro začátek je dodáván se zástrčkou připojenou ke stejnému hybridnímu kombinovanému akumulátoru a fosilním palivům, který je nabízen na oblíbeném ekvivalentu Peugeotu, který brzy dorazí.

Je součástí flotily nových plug-in hybridních crossoverů, které v poslední době tiše klouzají po lesklých dlaždicích showroomu.

Jedná se o největší nabídku značky Opel na trhu crossoverů, která se připojuje k malé Mokce a Crosslandu střední třídy. Ne, nebijte se, pokud si nemůžete vzpomenout, jak které z těch aut vypadá. Mám podezření, že i někteří prodejci Opel mají v této oblasti občas problémy.

Dobrou zprávou pro značku Opel je, že dostala první trhlinu v tomto novém hybridním nastavení a za to jí patří chvála. Síla pochází z kombinace dvou elektromotorů – jednoho na každé nápravě – s 1,6litrovým přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 200 koní. S více než 100 koňskými silami motoru zadní nápravy získáte formát s pohonem všech čtyř kol, zatímco přední motor spojuje síly se zážehovým motorem, aby poskytoval výkon dvěma předním kolům.

V nabídce je také verze s pohonem předních kol a výkonem 225 koní.

Pod kabinou se nachází baterie s kapacitou 13,2 kWh, která poskytuje překvapivě spolehlivý dojezd na elektrický pohon přibližně 50 km. Nyní platí obvyklá upozornění, takže pokud budete spěchat a uhánět od pevných startů, dostřel klesne. Ale poté, co jsem posledních pár měsíců strávil zdánlivě jízdou v ničem jiném než v autech s různým stupněm energie z baterie, přiznávám, že jsem velmi příjemně překvapen, že jsem na jedno plné nabití dojel těsně pod 50 km; a to zahrnovalo 30 km nebo tak rychlost na dálnici. Je to o to pozoruhodnější, když vezmete v úvahu jeho velikost: tento Grandland X hybrid4 váží více než 1800 kg.

Opel Grandland X Hybrid 3

Z nevýhod je několik a kabina je největší. Ano, je prostorný, ale pouze na úrovni soupeřů. Za podobné náklady by motoristé mohli získat více, pokud jde o zavazadlový prostor. Co se týče palubní desky a ovládacích prvků, v době high-tech širokoúhlých prezentací a měkkých plastů je tu příliš tvrdého černého plastu. Je zřejmé, že ega značky Opel stále nejsou připraveny přiznat, že Francouzi jsou o ulici napřed, pokud jde o jejich kabiny, ale je čas zahalit svou hrdost do pochvy a nechat Francouze, aby se ovládli, pokud jde o design ovládání kabiny.

Kde se Opelu vždy relativně dařilo, je jízdní dynamika. Grandland nikdy nebude poutavou jízdou, ale je určitě vytříbený jako každodenní běhání, zatímco skutečnost, že se při rozjezdu z místa startuje na baterii, znamená, že má pěkné tempo mimo bloky. Nejpůsobivějším jízdním prvkem je řízení, které působí obratněji, než byste od tak velkého bloku kovu očekávali. Fyzikální zákony však vstoupí v platnost v zatáčkách, kde má tendenci se naklánět a kutálet. Jedná se samozřejmě o téměř dvoutunový rodinný tahač, nikoli o sportovní kupé, takže se to dá jen čekat.

Opel Grandland X Hybrid 4

podobné příspěvky

Leave a Reply