Ojeté Tesly se prodávají rychleji než jakýkoli jiný dostupný elektromobil

1
Ojeté Tesly se prodávají rychleji než jakýkoli jiný dostupný elektromobil

Vzhledem k tomu, že se celková poptávka po ojetých autech zpomaluje kvůli pandemii koronaviru, ojeté Tesly se prodávají rychleji než ostatní elektromobily.

Podle nové analýzy od iSeeCars.com byly Tesla Model 3, Model X a Model S první tři nejrychleji prodávané elektromobily, zatímco Model 3 byl nejrychleji prodávaným ojetým vozem celkově – včetně elektrického i se spalováním. modely.

To je založeno na analýze vozidel z modelových let 2015 až 2019 uvedených na tomto webu, která pro tuto analýzu použila dva datové soubory. Jedna od listopadu 2019 do února 2020 představuje trendy prodeje před koronavirem a další od března 2020 do června 2020 poskytla součet prodejů během pandemie.

Trend prodeje je zčásti klasickým případem nabídky a poptávky.

Model 3 od Tesly, který byl nejlevnějším vozidlem automobilky, měl nejvyšší počet předobjednávek ze všech vyrobených vozů a dlouhá čekací doba pomohla dále zvýšit vysokou poptávku po vozidle, která se udržela na sekundárním trhu, iSeeCars. com CEO Phong Ly uvedl v prohlášení.

Model X je také relativně nedostatkový, protože dodávky byly zahájeny teprve na konci roku 2015, poznamenala analýza. Navzdory větší nabídce v důsledku dlouhého výrobního cyklu zůstává Model S podle analýzy také žádaný kvůli konkurenčním cenám.

Použitá Tesla Model S 2

Nejedná se o nový fenomén, protože ceny ojetých modelů Tesla jsou již řadu let vysoké.

Částečně je to proto, že se všemi vylepšeními prostřednictvím bezdrátových aktualizací a relativně nízkou degradací baterie si starší auta vedou překvapivě dobře.

To neznamená, že ojeté elektromobily Tesla jsou bez závad. Jako u všech ojetých vozů je důležité důkladně prověřit stav případné koupě a znát jednotlivé slabiny daného modelu. Některé funkce Tesly, jako je Autopilot, jsou také vázány na původního vlastníka a možná je Tesla deaktivuje při prodeji vozu.

Ale mezi EV je Tesla v této oblasti anomálií. Ostatní elektromobily mají tendenci ztrácet hodnotu mnohem rychleji než srovnatelné modely s vnitřním spalováním.

Použitá Tesla Model S 3

podobné příspěvky

Leave a Reply