Nejúžasnější projížďky na kalifornském pobřeží

1
Nejúžasnější projížďky na kalifornském pobřeží

Existuje něco ikoničtějšího než roadtrip po jižní Kalifornii?

Ano, zdá se, že jižní Kalifornie má opravdu všechno. Od klikatých pobřežních silnic, které se vinou kolem písečných pláží a milionových sídel, až po horské průsmyky zaměřené na řidiče, které jsou v dosahu krátké jízdy od jedné z nejrušnějších metropolitních oblastí na světě.

Jednou z nejlepších věcí na životě v jižní Kalifornii je věčně skvělé počasí, a to dává Kaliforňanům zblázněným do aut možnost vyrazit ven a vidět to nejlepší z Golden State po celý rok.

Jaké jsou tedy nejlepší jízdy v jižní Kalifornii? Pojďme do toho.

Národní hory San Gabriel

Pohoří San Gabriel, které se nachází do 1 hodiny jízdy od většiny jižní Kalifornie, je poseté malebnými horskými městečky, úžasnými dálnicemi a dramatickými výhledy.

Pěší turisté najdou mnoho skvělých míst, kde si mohou užít vše od lehké procházky po kardio túru až do nadmořské výšky přes 10 000 stop. Na samém severním konci pohoří San Gabriel láká impozantní krajský park Vasquez Rocks pro turisty všech úrovní dovedností. Tato stránka je obzvláště pozoruhodná, protože vše od Star Treku po Osamělého jezdce a zónu Twilight bylo natočeno právě na tomto místě. Hardcore turisté si užijí místa, jako je túra Mount Baldy Summit nebo Strawberry Peak.

Pokud pěší turistika nestačí, mohou se cestovatelé toužící po extrémních dobrodružstvích vydat z dálnice na 10 mil dlouhý okružní výlet na ikonické místo známé jako Most do nikamkde si můžete skutečně skočit bungee jumping přes impozantní kaňon z mostu, který byl postaven v roce 1936. Milovníci sněhu se také mohou od listopadu do března zúčastnit zimních aktivit v krásné vesnici Mount Baldy a resortu Mt.

To vše během 2 hodin jízdy od centra Los Angeles? To se vsaď. Je to fantastické.

Angeles Crest Scénická postranní cesta

Jistě, v jižní Kalifornii je mnoho neuvěřitelných silnic, ale jen málo z nich kombinuje technické zákruty a naprostá vzrušení s absolutní krásou, jako je Angeles Crest Scenic Byway.

Tato technická silnice (dálnice 2) se vine podél a přes pohoří San Gabriel celou cestu z La Cañada Flintridge až do vysoké pouště u dálnice 138. Po cestě najdete strmé změny nadmořské výšky a spoustu technických zákoutí, které to dělají oblíbená pro dobrodružství na dvou i čtyřech kolech. Nadmořská výška začíná kolem 1500 stop v La Cañada a stoupá až do nadmořské výšky 7000 stop v Dawsons Saddle. To nejen dělá z dálnice jednu z nejvyšších v jižní Kalifornii, ale také jednu z nejvyšších v celém státě.

Národní les Angeles v Kalifornii západně od summitu Cloudburst

Mezi místa, která musíte vidět po cestě, patří ikonická observatoř Mt. Wilson, ve které se nachází masivní 100stopý dalekohled, který mohou neohrožení pozorovatelé hvězd zdarma navštívit a zažít. Hluboký bazén a tyčící se vodopády u vodopádů Switzer Falls jsou poměrně snadnou túrou, při které na chvíli zapomenete, že jste v megametropoli Los Angeles. Dále po silnici je malebné horské městečko Wrightwood skvělým místem k zastavení na snídani nebo místní nákupy.

Pokud se chystáte na tuto cestu, ujistěte se, že zůstanete v mezích svého vozidla a svých nervů. V průběhu let došlo mimo tuto dálnici k desítkám nehod, obvykle zaviněných lidmi, kteří tlačí svá vozidla příliš daleko, proto prosím postupujte opatrně.

Zpomalte a užijte si to!

Pacific Coast Highway

Bez ohledu na to, kde jedete po Pacific Coast Highway, máte pocit, jako byste procházeli snem.

Jedna strana je rozlehlý a divoký Tichý oceán, který se setkává s nádherou písečných pláží, které se táhnou na míle daleko. Na druhé straně epická metropole překypuje energií a vzrušením. Uvidíte vše od desítek cyklistů na nedělní vyjížďce až po superauta a klasická auta sjíždějící se po PCH – to je opravdu krása toho všeho. Toto je místo, kde se mohou všichni setkávat, mísit se a být viděni.

Pokud chcete klasicky jemný zážitek z jižní Kalifornie PCH, zajeďte do Malibu a začněte ráno zastávkou v místním Cars & Coffee, kam často chodí jména jako Jerry Seinfeld a Jay Leno. Malibu je známé svou směsí přírody a hvězdné síly, díky čemuž je jedním z nejžádanějších míst v SoCal. Hledáte shon a shon? Vydejte se do Santa Monice, kde najdete desítky pulzujících obchodů a restaurací na každém rohu PCH.

Je těžké vybrat vstupní bod pro PCH, ale doporučujeme začít svou cestu na sever kolem Malibu a postupovat směrem na jih směrem k Rancho Palos Verdes.

SoCal byl vyroben pro superauta

O tom není pochyb, SoCal je plynoucí metropole plná úžasných silnic, která si prostě žádá jízdu za volantem plnohodnotného superauta.

Ať už chcete křižovat po Pacific Coast Highway se štěkotem a kvílením výfuku, nebo se chcete potýkat s technickými silnicemi, jako je Angeles Crest Highway, superauto dělá každý z těchto zážitků o něco výjimečnějším. I dopravní zácpy mohou být za volantem superauta bonafide mnohem chladnější.

Open Road od Xtreme Xperience ručně vybírá některá z nejlepších superaut na světě a posadí vás za volant v ikonických místech, jako je jižní Kalifornie. Vezmeme vás do míst, která nabízejí jak úžasnou přírodní nádheru, tak kosmopolitní slávu. Budete mít šanci pilotovat několik superaut od značek jako Porsche a Mercedes-Benz na prohlídce s průvodcem jako nikdo jiný.

Co může být lepšího?

Rezervujte si svůj zážitek hned teď

The post The California Coast’s Most Stunning Drives appeared first on Xtreme Xperience.

podobné příspěvky

Leave a Reply