Nejnovější Kia XCeed | AutomobileGator

1
Nejnovější Kia XCeed |  AutomobileGator

Vlna nových plug-in hybridních modelů přistávajících v Irsku by vás přiměla myslet si, že jsme s dieselem už skončili. Přesto dinosauří šťáva stále tvoří 44 procent prodejů nových aut. Elektromobily tvoří 3,6 procenta, zatímco plug-in hybridy tvoří jen něco málo přes 2 procenta.

Stojí za to si to připomenout, když slyšíte neustálou nálož motoristických reklam o čistých, zelených, elektrických autech. Vláda se možná věnuje zákazu do roku 2030 a automobilky chtějí ukázat své ekologické povědomí, ale Irové kupují naftu.

Dělá to tedy všechny ty řeči o napájení ze zásuvky irelevantní pro zbytek 2 milionů irských motoristů, kteří si nové kupují jen zřídka? Vůbec ne, protože nová auta, která právě teď přicházejí na naše silnice, jsou vozovým parkem ojetých vozů, který bude zbytek trhu kupovat v příštích letech.

V určité fázi tito věrní fosilním palivům přejdou na plug a pro mnohé může být nejlepším odrazovým můstkem plug-in hybrid. Úzkost z dojezdu byla v posledních letech v debatě o elektromobilech v módě, ale nyní se zdá, že největší překážkou je veřejná dobíjecí síť a ceníkové ceny. Plně elektrická auta nejsou levná. A pro většinu automobilek také nejsou ziskové. Takže stejně jako motoristé netouží po tom, aby jejich současné auto bylo posláno na vrakoviště s malou nebo žádnou návratností jeho ceny, stejný názor zastávají i ti, kteří je vyrábějí. I automobilky touží spíše po evoluci než po revoluci. Je to jediný způsob, jak většina z nich přežije.

Kia XCeed 3 z roku 2020

Kia sdílí stejné základy a obrovské zdroje konglomerátu Hyundai, ale díky rozhodnutí před mnoha lety zaměřit se stejně na formu jako na funkci je konečným výsledkem flotila nádherně vypadajících vozů.

Velkou zásluhu na tom mají jeho designová centra v USA a Německu, která přesvědčila šéfy, aby přijali svalnatější a poutavější vzhled, který odpovídá vkusu evropských a amerických kupujících. Porovnejte s mírnějším, konzervativnějším stylem Hyundai a uvidíte, kde se tyto dvě značky zřetelněji rozcházejí.

Kia XCeed 4 z roku 2020

Cena 29 000 EUR jej staví přímo do mixu proti běžným hybridním rivalům, protože přichází za nižší cenu než Hyundai Kona hybrid nebo Toyota CH-R. Díky možnosti plug-in a možnosti provozovat jej zcela na elektřinu na reálných 30 km je to velmi lákavá nabídka. Zkombinujte to se stylovým vzhledem exteriéru a XCeed se začne rýsovat vpředu. Kabina postrádá prémiový pocit z CH-R, ale XCeed je stále velkoryse vybaven 18palcovými slitinami, dvouzónovou automatickou klimatizací, 8palcovým dotykovým displejem Android Auto/Apple Car Play, zadním sklem pro ochranu soukromí, dešťovými senzory, jízdním pruhem. udržovat asistenci a předcházet kolizím.

Toto je první plug-in hybrid v řadě Ceed, ale v blízké budoucnosti se objeví v hatchbacku a elegantním Proceed. Kia má dnes ve svém mixu několik skvěle vypadajících vozů a XCeed je skvělým doplňkem tohoto portfolia. Přidání zástrčky do mixu jen posílí jeho prodejní pozici.

Kia XCeed 5 2020

podobné příspěvky

Leave a Reply