Nejlevnější auto lze pojistit v roce 2021

3
Nejlevnější auto lze pojistit v roce 2021

V ideálním světě byste všechny peníze, které jste měli v rozpočtech pro své auto, utratili za auto samotné.

Jakmile zaplatíte stanovenou hodnotu auta, měli byste v ideálním případě mít plně funkční auto, i když nemá nějaké ty luxusnější doplňky kromě možná rádia a ventilátoru.

Určitě byste platili vysoké měsíční sazby pouze v případě, že byste chtěli drahé auto se všemi doplňky? Pokud chcete tato luxusní kožená sedadla, špičkový multimediální přehrávač s LCD obrazovkou nebo dokonce výkonnou klimatizaci, právem byste očekávali, že zaplatíte. Na základní auto tolik ne.

Ovšem to, co zaplatíte za auto samotné, prostě nikdy není vše, co za auto zaplatíte. Nejen pokud jde o nákup plynu nebo opravy opotřebení, ale také v pojištění, což je vždy faktor, který je třeba zvážit. Pojištění výrazně zvyšuje vaše měsíční sazby, přičemž i ta nejlevnější auta k pojištění stojí více než 100 USD měsíčně.

Pokud chcete za pojištění auta utratit co nejméně, možná si myslíte, že nejlepší volbou je koupit nejlevnější auto. Určitě by to tak mělo být. Ale ne vždy se tak děje. Existuje několik faktorů, které ovlivňují výši pojistného Plné pokrytí vozidla a cena výměny je ve skutečnosti pouze jednou z nich.

Pojďme se podívat na faktory, které ovlivňují výši pojistného vašeho vozu. Pak můžeme pochopit, která auta jsou levnější na pojištění než jiná.

Opravy a výměny

Skutečná hodnota vozu je tím nejzákladnějším faktorem, pokud jde o cenu pojištění vašeho vozu, i když to není nutně ten nejdůležitější faktor.

Výměna drahých aut bude dražší v případě krádeže nebo kolize, která vede k odpisu. Navíc auta, která mají drahé díly, které je třeba pořídit z jiných zemí, budou dražší na opravu.

Vaše pojišťovna to bere v úvahu při vyřizování pojistného. Bere však v úvahu i pravděpodobnost, že vaše auto bude potřebovat opravu nebo výměnu.

Nejsložitějším příkladem je nákup veterána za prémiovou cenu. Nejen, že většina pojistitelů nepokryje to, co jste za to zaplatili, ale náklady na získání náhradních dílů způsobí, že vaše pojistné vystřelí přes střechu.

Bezpečnost na silnicích

Bezpečnost vašeho vozu na silnici je obrovským faktorem v ceně vašeho pojistného. Auta, která mají menší pravděpodobnost smyku a mají účinnější nouzové brzdění, budou mít méně kolizí.

To samozřejmě znamená, že levnější vozy s méně bezpečnostními opatřeními nebo s horší ovladatelností než dražší modely mají mnohem vyšší potřebu dražších oprav, které tlačí pojistné přímo nahoru.

Navíc robustní vozy, které zvládnou vyšší úrovně nárazu, budou vyžadovat méně oprav a je méně pravděpodobné, že budou vyžadovat úplnou výměnu.

Svou roli hraje i bezpečnost řidiče a cestujících. Ve vozech s bezpečnostními prvky, které chrání řidiče a cestující, čelí pojišťovny menšímu riziku, že budou muset vyplácet drahé nároky na lékařskou péči, kterou jsou obvykle zavázány uhradit nad rámec škod na voze.

Nejde ale jen o bezpečnost na silnici.

Bezpečnostní

Některá auta jsou pro zloděje atraktivnější než jiná.

Může to být z mnoha důvodů, včetně snadnosti, s jakou mohou auto nebo části vozu prodat, snadnosti, s jakou mohou auto zapojit, a schopnosti odjet, aniž by přitahovali pozornost. Jinými slovy, i když je honosné auto atraktivní pro svou hodnotu, bude obtížnější jej ukrást než to, které se prolíná.

Ve více „rizikových“ oblastech s vysokým počtem krádeží aut a zvedání aut je pravděpodobnější, že se zaměří na některé značky automobilů než na jiné, a pojistné bude muset být odpovídajícím způsobem upraveno.

Je smutné, že skutečná hodnota vozu s tím nemá moc společného a často jsou to levnější modely, které jsou zasaženy častěji, což znamená, že lidé, kteří za své auto utratí méně peněz, mohou nakonec platit vyšší pojistné.

V ceně vašeho pojistného proto hrají roli i bezpečnostní prvky vašeho vozu a také pravděpodobnost, že se na vás zloději zaměří. Naštěstí ne největší, ale přesto podstatná část.

Ozdoby

A konečně, cenu vašeho pojistného ovlivňují také ozdoby, které jsou součástí vašeho vozu (nebo které si vyberete jako doplňky).

Automobily se zvukovými systémy, které lze snadno ukrást, bezpečnostními systémy, jejichž výměna je nákladná, a dalšími prvky, které jsou drahé nebo obtížně dostupné, budou vyžadovat vyšší pojistné.

Pokud utratíte více peněz za svůj nejmodernější zvukový systém než za auto samotné, budete se muset především ujistit, že je zvukový systém plně pokrytý a že to příliš nenavyšuje vaše pojistné. v průběhu.

S ohledem na to vše se pojďme podívat na to, která auta je nejlevnější pojistit.

Nejlevnější auta na pojištění

10 nejlevnějších aut k pojištění v roce 2021:

  1. Honda CR-V LX ……………… $ 1,574
  2. Jeep Wrangler JL Sport…. 1 585 $
  3. Subaru Crosstrek ……………….. 1 606 $
  4. Subaru Forester 2,5 l ……… $ 1,613
  5. Hyundai Tucson SE ………… $ 1,637
  6. Jeep Compass Latitude …. 1 645 USD
  7. Chevrolet Equinox L ……….. 1 661 $
  8. Ford Escape S ………………….. 1 663 $
  9. Volkswagen Tiguan SE 1 663 $
  10. Ford F-150 XL ………………….. 1 672 $

Nejlevnější Kia si pojistí Sportage EX na 1 705 $. Jde o čtrnácté nejlevnější auto na pojištění. Celkově jsou Kia na pojištění na dražší straně neluxusních vozů, částečně kvůli relativně drahým nákladům na opravy a ne kvůli nedostatku bezpečnostních prvků.

V ideálním případě by váš výběr auta neměl klesat na cenu pojištění. Pojištění je však další výdaj, na který musíte počítat, a některá auta jsou na pojištění výrazně dražší než jiná.

podobné příspěvky

Leave a Reply