Náhled nového vozu: 2023 Ford F-150 Raptor R: Automotive Addicts

6
Náhled nového vozu: 2023 Ford F-150 Raptor R: Automotive Addicts

Většinu z nás fascinují dinosauři a ještě více nyní nejnovější film Jurassic World Dominion. Mimo Hollywood se automobilový průmysl dostává do pravěké říše se jmény nových výkonově orientovaných pickupů, přičemž jedním z prvních je Ford F-150 Raptor a poté RAM TRX (T-Rex). Mezi dvěma velkými surovci se schyluje k bitvě s RAM, která vede cestu v mocenských válkách se svým TRX. Nyní Ford odpovídá představením nového F-150 Raptor R.

Nový Ford F-150 Raptor R z roku 2023 přebírá to, co jsme již chválili u normálního Raptoru, a povyšuje to pomocí nového pohonného ústrojí, vypůjčeného z Shelby GT500, ale přepracovaného pro potřeby nákladních vozidel. V novém Raptoru R má 5,2litrový přeplňovaný V8 výkon 700 koní při 6 650 otáčkách za minutu a 640 lb-ft točivého momentu s vrcholem při 4 250 otáčkách za minutu. Pokud si všimnete, tento údaj o výkonu je nižší než u GT500 760 k, ale vrcholí při nižších otáčkách za minutu a údaj o točivém momentu se zvedne z 625 lb-ft u GT500 na 640 lb-ft, který také vrcholí dříve v Rozsah otáček než u GT500. Přeplňovaný V8 je spojen s 10stupňovou automatickou převodovkou s přepracovaným měničem točivého momentu.

Vím, co si myslíte: RAM TRX má již Raptor R beat s dalšími DVĚMI poníky a točivým momentem 10 lb-ft. Ale řekli bychom vydržte jednu minutu, protože pokud si pamatujete, F-150 je hliníkový výtvor, který by měl vážit mnohem méně než ocelový TRX, a také to dělá – o více než 400 liber méně! To znamená, že Raptor R zde získá výhodu pro zrychlení pravděpodobně na 60 mph za přibližně 3,8 sekundy nebo méně oproti 4,1 sekundy TRX. Ve skutečnosti je Raptor R navržen jako nejrychlejší kamion s plynovým pohonem v okolí, nový král kopců, pokud jde o zrychlení a pravděpodobně i další výkonnostní opatření.

Nový Ford Raptor R je schopen táhnout až 8 700 liber a maximální nosnost 1 400 liber.

Nový Raptor R se řídí rychlostí 120 mph a všechny mají 37palcové pneumatiky, což také dává Fordu mírný náskok před RAM TRX pro ty, kteří se o to starají. Světlá výška 13,1 palce je stejná jako u normálního Raptoru 37 s podobným nastavením zavěšení. Rozdíl v odpružení je v tom, že R má speciálně vyladěné tlumiče a přední pružiny, které jsou asi o 5 % tužší, aby zvládly extra váhu přeplňovaného motoru V8, který přidává méně než 100 liber oproti normálnímu Raptoru.

2023 ford f-150 raptor r

Hlavními prozrazujícími znaky Raptora R oproti jeho normálním bratříčkům Raptor 37 jsou „jemná“ grafika, akcenty v kódově oranžové barvě, větší výkonná kupolová kapota s jedinečným označením „RaptoR“ a zřejmý dunivý zvuk přeplňovaného V8, který nabízí tichý režim, abyste nerušili své zvědavé sousedy. Uvnitř je podobná kabina, kterou najdete v Raptoru 37, kromě Raptora R, který má směs mikrosemišu, černé kůže a standardní sedadla Recaro. Nakonec je tu tlačítko „R“, které vyvolá přednastavený přizpůsobený režim jízdy.

Takže pojďme doopravdy. Myslíme si, že se nikdo nebude opravdu dohadovat o tom, který kamion pokryje krajinu amerických pouští nejrychleji. No, většině z nás to bude jedno. Pro ty, kteří to dělají, může být Raptor R vaší volbou, pokud chcete mít práva na vychloubání nad svými kamarády z TRX. Bez ohledu na to jsou oba náklaďáky vážnými soupeři, protože dáváme ještě poslední hurá dinosauřím příšerám spalujícím fosilní palivo, které se jistě brzy vyprodají poté, co DNES otevřou objednávající banky ve vašem místním zastoupení.

Nastoupení do nového Fordu F-150 Raptor R 2023 vás vyjde na nejméně 109 145 dolarů, což je asi 27 000 dolarů prémie oproti „normálnímu“ Raptoru s 37palcovým balíčkem pneumatik. Výroba a dodávky mají začít letos na podzim a máme podezření, že by mohlo být „brzy“ vyprodáno.

podobné příspěvky

Leave a Reply