Mercedes EQE SUV uvízl při testování na California Beach

4
Mercedes EQE SUV uvízl při testování na California Beach

The CarBuzz Portál zveřejnil na instagramu krátké video, ve kterém maskovaný SUV Mercedes EQE, provádějící své poslední testy před oficiálním představením, uvízne v písku na Oceano Dunes v Kalifornii, ale nakonec se mu podaří se ze spleti dostat.

Foto: Zachycená obrazovka CarBuzz Instagram

Video zveřejněné CarBuzz obdržel od věrného čtenáře Tylera Henryho. Inženýři Mercedesu na místě řekli Henrymu, že „již zavolali Elonovi, protože pracují pro Teslu“.
Pustil se do jejich komické hry a zeptal se jich, proč mají na sobě trička Mercedes, v tu chvíli ticho utichlo.

Ulovené SUV Mercedes EQE Tyler Henry bylo testováno na písku Oceano Dunes v Kalifornii. Čtenář, který přeposlal video do CarBuzz, má Jeep Wrangler, který si s měkkým pískem bez problémů poradil, zatímco SUV Mercedes EQE uvízlo v sypkém písku.

Nakonec se SUV Mercedes EQE podaří vyjet dozadu. SUV EQE je po Mercedesech EQS, EQE a EQS SUV čtvrtým modelem postaveným na specializované elektrické platformě EVA. Využívá stejný systém elektrického pohonu všech kol jako u Mercedesu EQS SUV a EQS, který je založen na funkci Torque Shifting. To umožňuje optimální rozdělení točivého momentu mezi motory přední a zadní nápravy pomocí systému CPC (Central Powertrain Controller), který je vlastně mozkem SUV Mercedes EQE a který rozhoduje o tom, které řešení je nejlepší. CPC rozděluje točivý moment obou motorů v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Protože mezi nápravami neexistuje žádné mechanické spojení, dalo se očekávat, že elektrický pohon všech kol nebude poskytovat stejnou úroveň trakce jako konvenční systém pohonu všech kol. V režimech Driving bohužel není žádný režim Traction (existují pouze režimy Eco, Comfort, Sport a Individual), který umožňuje oběma motorům nepřetržitě běžet v nízkých otáčkách pro maximální trakci v situacích, jako je měkký písek Kalifornie.

podobné příspěvky

Leave a Reply