Mercedes CLE Coupe odhaluje svůj B-sloupek

5
Mercedes CLE Coupe odhaluje svůj B-sloupek

Poté, co jsme minulý měsíc představili první špionážní fotografie Mercedesu CLE Cabriolet, byl Mercedes CLE Coupe spatřen maskovaný při testech v okolí závodu Sindelfingen.

Jak jsme informovali, Mercedes se rozhodl zúžit nabídku kupé a kabrioletů, aby vyčlenil více prostředků na elektrické modely. Z nabídky tak zmizelo kupé třídy S, zatímco kupé Mercedes třídy C a kupé třídy E budou nahrazeny jediným modelem s názvem Mercedes CLE Coupe (kódové označení C 236 pro kupé A 236 pro Cabrio).

Minulý měsíc jsme představili první špionážní záběry Mercedesu CLE Cabrio, který bude používat měkkou střechu jako u všech 4místných Mercedesů kabrioletů.

Před pár dny byla při testech v okolí závodu v Sindelfingenu spatřena verze kupé Mercedesu CLE.
Nové CLE Coupe bude využívat platformu MRA II s víceprvkovou přední nápravou z nové třídy C a připravované třídy E (W214), která bude k dispozici od roku 2023.

Z prvních špionážních fotek je vidět, že Mercedes CLE Coupe bude mít B sloupek jako je tomu u Mercedesu třídy C Coupe. Místo toho se současný Mercedes třídy E kupé vyznačuje ušlechtilejším řešením bez sloupku B, jako je tomu u Mercedesu třídy S kupé.

Přítomnost B-sloupku je známkou toho, že CLE kupé bude umístěno blíže Mercedesu třídy C kupé než kupé třídy E.
Mercedes tento přístup zvolil již dříve. Před současnou generací kupé třídy C/kupé třídy E existoval Mercedes třídy E kupé, který měl optiku třídy E, ale levnější platformu třídy C.

Mercedes CLE Coupe je blíže třídě C a převezme čtyřválcové naftové a zážehové motory ze sedanu třídy C s mild hybridní technologií (síť ISG a 48V). Zda Mercedes nabídne i verze PHEV na CLE Coupe, není známo, protože nová větší baterie ve třídě C by omezovala prostor v tomto sportovním kupé.

Očekáváme ale elektrifikovanou verzi AMG se čtyřválcovým motorem a elektromotorem s výkonem kolem 550 koní jako v připravovaném AMG C 63. Nové CLE Coupe se bude vyrábět v závodě v Brémách.

Proslýchá se, že Mercedes také uvažoval o čtyřdveřovém kupé, ale od té doby to vzdal, pravděpodobně proto, aby nezkomplikoval život Mercedesu CLS, jehož existence je již nyní pod tlakem čtyřdveřového Mercedesu-AMG GT.

podobné příspěvky

Leave a Reply