Mercedes-Benz Vision EQXX vyráží na závodní dráhu

7
Mercedes-Benz Vision EQXX vyráží na závodní dráhu

Mercedes-Benz nepostavil Vision EQXX jen proto, aby předvedl pěknou show v jednorázové ukázce. Postavili ho, aby otestovali technologii, která z něj udělala to, co německá automobilka nazývá nejúčinnějším vozem na světě. Ale je to tak?

Mat Watson z Carwow začal hledat odpověď na tuto otázku. Je vůz, který Mercedes odhalil v lednu na CES, nejefektivnější na světě?

Není to tak dávno, co ujel 747 mil (1 202 kilometrů) na jedno nabití ze Stuttgartu v Německu na závodní dráhu Silverstone ve Velké Británii. Je to testovací dráha týmu Mercedes-AMG Petronas Formule 1, takže každý držitel loga třícípé hvězdy by se zde měl cítit jako doma.

100kWh baterie, jako u EQS 450+, ukládá energii. Ale balení zabírá o 50 % méně místa a je o 30 % lehčí. Snížení hmotnosti a optimalizovaná aerodynamika je způsob, jakým Mercedes dokázal dosáhnout takové účinnosti. Jen krátké připomenutí: má rekordní koeficient aerodynamického odporu pouze 0,17. Mezitím se EQS zastaví na hodnotě 0,20, což je nejnižší koeficient odporu ze všech sériově vyráběných modelů.

Kromě toho je na střeše také 117 solárních článků Vision EQXX které konceptu poskytují 25 kilometrů (15,5 mil) dojezdu navíc.

EQXX není zrovna sportovní vůz, protože k tomu jej Mercedes nekonstruoval. Mějte na paměti, že o všechnu práci se postará pouze jeden elektromotor o výkonu 180 kW.

Nyní se EQXX vrací do Silverstone k novému testu v rukou Mata Watsona z Carwow. Společnost mu dělá inženýr Mercedesu.

Společně provedli koncept rutiny z 0 na 60 mph (96 km/h). Jak moc to konceptu trvalo, než se to povedlo, můžete vidět ve videu níže.

Tip: čísla, kterých Mercedes Vision EQXX dosahuje, mohou být docela zklamáním.

A ještě jedna věc: na palubě je „dáma“. co má za lubem? Viz níže.

VIDEO:

podobné příspěvky

Leave a Reply