McLaren svolává superauta kvůli stížnostem na požár

0
McLaren svolává superauta kvůli stížnostem na požár

Britská společnost Mclaren stáhla superauta kvůli stížnostem na požár. Společnost vydala prohlášení týkající se této záležitosti a požádala zákazníky, aby z bezpečnostních důvodů poslali své Mclarens zpět do dealerství. Podle společnosti je svoláváno kolem 2 800 vozů, včetně prestižních modelů, jako je Mclaren Senna, 720S a další.

Rozhodnutí se týká vozidel prodaných v letech 2016 až 2020. Postiženy byly také modely 570GT pro roky 2017 až 2019 a 2020 GT. Podle potvrzených zpráv problém s požárem vzniká kvůli pěnové výplni, která je umístěna pod palivovou nádrží. Tato pěna absorbuje vodu a ta následně koroduje palivovou nádrž. Z nádrže uniká plyn a to nakonec vede k požáru. Společnost přidává pěnovou podložku pro minimalizaci hluku na silnici a zachování čistoty kabiny.

Mclaren si uvědomil nebezpečí způsobené pěnou, když dvě jejich vozidla přijela se stejným problémem. Učinili rozhodnutí, aby ochránili své zákazníky a také svou pověst tím, že zavolali zpět všechna relevantní vozidla. Podle amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) se Mclaren zavázal bezplatně vyměnit pěnu i zkorodovanou palivovou nádrž.

Všechna ostatní vozidla Mclaren, která nemají pěnové vycpávky, nebyla stažena. 720S je rozhodnutím nejvíce zasaženo. Ale co se týče reputace, nejvíce byl zasažen milionový Mclaren Senna, který je pojmenován po slavném jezdci formule 1 Arytonu Sennovi. Senna je limitovaná edice vozu s pouze 500 vyrobenými a prodanými kusy. Výrobci věnovali zvláštní pozornost myšlence pouličně legálního vozu, který by mohl fungovat na trati. Senna je postaven na rychlost a vypadá jako součást.

McLaren Supercar Catch Fire 10

Celé auto bylo vyrobeno z uhlíkových vláken, aby se minimalizovala hmotnost a uvnitř spí hladový motor. Po probuzení má burácející 4,0litrový motor V8 se dvěma turbodmychadly výkon 789 koní s točivým momentem 590 lb a přejde z nuly na šedesát za pouhých 2,8 sekundy. Nejvyšší rychlost je 211 mph. McLaren šel ještě o krok dále a představil si Senna pouze pro dráhu, který se nazývá Senna GTR. Toto auto bude mít ještě větší přítlak než dříve a také více koní. Britská značka plánovala postavit 75 z nich a všechny byly prodány v rekordním čase.

Společnost ještě nezaslala formální upozornění svým zákazníkům, ale očekáváme, že se tak stane brzy.

McLaren Supercars in Fire – Fotogalerie

podobné příspěvky

Leave a Reply