Lamborghini odhalilo Huracan Evo RWD Spyder

0
Lamborghini odhalilo Huracan Evo RWD Spyder

Italský výrobce superaut Lamborghini odhalil 7. května Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder. Společnost má seznam úspěšných vozů, které si získaly srdce mnoha po celém světě. Nový model Lamborghini by se podle očekávání neměl lišit.

Nový model je kabriolet. Huracan Evo RWD Spyder má 5,2litrový atmosféricky plněný V10, který produkuje působivých 610 koní a 560 Nm točivého momentu, který vozu pomáhá zrychlit z 0-100 mph za pouhé 3,3 sekundy. Nejvyšší rychlost je 200 mil za hodinu.

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder je speciální verze Huracan Evo s funkcí AWD. Huracan RWD je lehčí asi o 70 liber. Protože se však jedná o konvertibilní verzi Huracan Evo, hmotnost jde mírně nahoru. Kabriolety mají uvnitř motor, který pomáhá vršku otevírat a zavírat. Tato dodatečná hmotnost ovlivní zrychlení vozu i pohotovostní hmotnost. Lamborghini by to mohlo vyřešit zavedením více prvků z uhlíkových vláken. Huracan Evo RWD Spyder by také mohl stát o něco více než obyčejná verze.

2020 Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder 9

Výroba Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder bude brzy zahájena v závodě Sant’Agata Bolognese. Závod byl uzavřen od března, kdy zemi tvrdě zasáhla pandemie koronaviru. Italská vláda v důsledku toho uzavřela všechny továrny a závody. Nyní, když účinky nemoci odezněly, jsou rostliny připraveny se znovu otevřít.

Italská společnost také sehrála svou roli v pomoci vládě v boji proti viru tím, že přesunula výrobu některých oddělení na výrobu hledí, masek a ochranných souprav pro zdravotnický personál v Itálii.

Zda se výrobní závod rozjede naplno, nebo se výrobní čísla budou postupně zvyšovat, se teprve uvidí. Lamborghini zaměstnává specializované pracovníky, kteří spolu se stroji vyrábějí vozidlo Lamborghini. Společnost se bez své pracovní síly neobejde, protože většina lidí, kteří tam pracují, to dělá už věky a jejich zkušenosti jsou pro italskou značku cennější než prodej jejich superaut.

Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder – Fotogalerie

podobné příspěvky

Leave a Reply