Kia Niro AWD se začne prodávat v blízké budoucnosti

0
Kia Niro AWD se začne prodávat v blízké budoucnosti

Máme několik vzrušujících zpráv, které můžeme oznámit zde na theKEEA.com, protože jsme se dozvěděli, že nový hybridní / plug-in hybrid Kia Niro bude nabízen jako model AWD.

Je třeba poznamenat, že se nejedná o systém AWD, na který byste mohli být zvyklí, ale spíše o elektrický systém 4WD, který vyvinula společnost Hyundai Wia, jihokorejský výrobce automobilových dílů navázaný na skupinu Hyundai-Kia.

Systém Kia Niro e-4WD

Ve standardním systému 4WD potřebujete hřídel a rozdělovací převodovku pro přenos výkonu na zadní kola, což má za následek zmenšení vnitřního zavazadlového prostoru a také horší spotřebu paliva.

Systém E-4WD využívá elektromotor namontovaný mezi zadními koly, který dodává tento výkon.

Umístění a velikost této jednotky znamená, že se uvnitř uvolní více nákladového prostoru a zlepší se spotřeba paliva a prostor pro nohy.

Co je e-4WD a jak funguje

e-4wd-jak-to-funguje

Elektrické systémy 4WD jsou relativně novou technologií a v současnosti se vyskytují pouze u malého počtu vozidel.

Výrobci automobilů, kteří tento systém používají, tak obvykle činí u hybridních plug-in modelů.

Některá z vozidel, ve kterých najdete E-4WD, zahrnují Volvo XC90 plug-in, BMW i8, Lexus RX hybrid a Mitsubishi Outlander plug-in hybridní SUV.

Jak se plug-in hybridní modely stávají běžnějšími, poroste i tento systém.

K použití v řadě vozidel Kia, Hyundai

Nečekejte, že použití systému e-4WD v plug-in hybridu Kia Niro bude naposledy, kdy jej uvidíme Korejci používat, protože se téměř jistě projeví i v dalších modelech Hyundai a Kia.

Mělo by smysl, aby systém začaly používat vozy Kia Sportage a SUV Sorento a může také skončit v crossoveru Soul nové generace.

Ostatně koncepční vozidlo Soul Trail’ster z loňského roku tento systém namontovalo.

podobné příspěvky

Leave a Reply