Jaké dokumenty přeložit ke koupi Mercedesu v Německu

4
Jaké dokumenty přeložit ke koupi Mercedesu v Německu

Rozhodli jste se tedy konečně koupit Mercedes v Německu? Existuje mnoho věcí, které byste měli vědět, než převedete své prostředky a stanete se konečně šťastným německým majitelem vozidla.

fotografie od, autor fotografie Håkon Sataøen na Unsplash

Aby vaše zkušenost byla méně stresující a mnohem rychlejší, je také nutné přeložit konkrétní dokumenty. Pomůže vyhnout se právním problémům při překračování německých hranic resp řešit problémy s registrací. Jelikož jsou Němci většinou dost nároční, doporučuje se nikdy neignorovat soubor pravidel. Snadná cesta ven jen učiní věci nebezpečnými a bude vyžadovat ještě více neočekávaných plateb.

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho modelů na výběr a seznam speciálních slev, nezapomeňte, že jazykový problém (pokud neumíte dobře německy) bude vždy vážným problémem, který je třeba zvážit. I když můžete mluvit s prodejcem, který umí dobře anglicky, nebude to fungovat s dokumenty, které bude nutné přeložit. Bez ohledu na to, zda se chystáte koupit svůj Mercedes přímo od výrobce nebo jednat s autem od kolegy anglicky mluvícího, které již bylo v provozu, je nutné přeložit stejnou sadu důležitých dokumentů.

Při nákupu Mercedesu v Německu záleží na překladu dokumentů

– Doklad o pojištění.

Také známý jako Versicherungsnachweis je jedním z dokumentů, které musí být přeloženy, když jste cizinec. The nejlepší překladatelské agentury může to udělat ve stejný den za vás, ale může se stát, že budete čekat, protože německým zástupcům prodejce obvykle trvá 2–3 dny, než dokončí veškerou registraci a analýzu vašeho pojištění. Pokud máte doklad o povolení k pobytu, možná již potřebné doklady máte, ale ujistěte se, že jsou platné alespoň tři měsíce po datu vašeho příjezdu.

– Doklad o vlastnictví vozu.

Také známý jako Kfz Brief, je to jeden z důležitých dokumentů, který bude v němčině, protože musíte prokázat své vlastnictví. V závislosti na vašich budoucích plánech doporučujeme přeložit tento dokument také do angličtiny nebo jiného jazyka. Tento dokument není dokladem o registraci, ale pouze papírem, který hovoří o vašem vlastnictví s údaji o vašem nákupu a vašich právech na konkrétní vozidlo.

– Dopis o schválení oddělení motorových vozidel.

Návštěva Kfz Zulassungstelle je pro osobu povinné obdržet registrovanou SPZ. Tento proces obvykle probíhá rychleji než ostatní, zvláště pokud jste cizinec, který si kupuje nové auto v Německu. Ujistěte se, že jste poskytli všechny své přeložené dokumenty, které potvrzují vaši totožnost, a doplňte informace o absenci jakýchkoliv záznamů v trestním rejstříku v EU i mimo ni, pokud pocházíte například ze Spojených států amerických. Ujistěte se, že se vyhnete obyčejné chyby když se zabýváte technickou dokumentací vaší SPZ, protože Němci rádi přidávají různé informace, které jsou platné pouze pro německé občany. Většina oficiálních prodejců Mercedesu vám zvláštnosti ochotně vysvětlí, pokud se zeptáte ještě před dokončením nákupu.

– Platný překlad průkazu totožnosti.

Tento dokument by měl být přeložen a měl by se stát vaší nejvyšší prioritou, protože němečtí úředníci ho budou ve většině fází vyžadovat. Pokud něco není jasné, může být nutné poskytnout několik fotokopií a připojit soubory vyplněním různých online formulářů. Jako cizinec byste měli před nákupem v Německu poskytnout také svůj řidičský průkaz a přeložit informace o svých zdravotních problémech (pokud nějaké existují!).

– Daňový doklad.

Říkají tomu „steuerlicher Nachweis“, což může znít trochu děsivě! Němečtí úředníci vás vždy požádají o daňový doklad v němčině a angličtině, než přistoupí ke zvláštnímu dokumentu, který prokáže, že máte dostatek finančních prostředků na nákup automobilu. Je nutné, aby úředníci a banky zahájili proces nákupu. Možná budete muset také přeložit několik finančních dokumentů z vaší banky nebo si dokonce otevřít účet lokálně. I když to není vždy nutné, může to být užitečná možnost tam, kde může být zapotřebí ještě více překladatelské práce. Nenechte se tím vyděsit a vždy si s prodejci promluvte o dalších specifikacích dokladů.

Poznámka: pokud je k mercedesu, který plánujete koupit, dodáván technický manuál (většinou v němčině), je vždy dobré si jej také přeložit, abyste nemuseli procházet německá fóra a hledat poloprofesionální pomoc. Když máte průvodce ve svém rodném jazyce, pomáhá to ušetřit čas a peníze, protože důležité termíny a zprávy na palubním počítači budou přeloženy zkušenými profesionály!

Další důležité aspekty ke zvážení

Když plánujete cestovat do Německa, abyste si koupili svůj drahocenný Mercedes, je třeba zvážit také mnoho dalších věcí. Zhodnoťte výhody a nevýhody nákupu zcela nového modelu nebo vozidla, které je ve výborném stavu. Vždy bude dodáván s cenovkou jako značka Mercedes není levná varianta ke zvážení. Přesto si vždy udělejte čas, abyste zjistili, jaké slevy mohou být k dispozici a jaké starší modely přicházejí s dobrou slevou. Doporučuje se strávit v Německu alespoň dva týdny, abyste si prostudovali možnosti a promluvili si s dealery, protože některé horké nabídky se mohou objevit i několik dní po vašem příjezdu. Praxe ukazuje, že se vyplatí počkat.

Mezi další obavy, které je třeba před nákupem vyřešit, patří otázka, kolik byste chtěli utratit a čeho přesně plánujete nákupem dosáhnout. Chystáte se projet městem nebo žít na venkově, kde nejsou tak dobré silnice? Plánujete dojet do kanceláře z domova nebo využít auto na dálkové cesty? Tyto otázky jsou zásadní, protože tyto informace musíte sdílet s prodejci, kteří mohou přijít s několika návrhy na základě svých zkušeností a účelu vozů. Koneckonců, koupit si své Mercedes Neuwagen (takhle říkají Mercedesu, když je nový!) nebo hledají „etwas Gebrauchtwagen“ (něco z německého výrazu ojetá vozidla, je to vždy velká zodpovědnost, která vždy zabere čas!

BIO

Diane měla vždy slabost pro německou kvalitu a značku Mercedes zvláště. Jako pedagožka a profesionální lingvistka hledá nejlepší řešení, jak lidem pomoci používat vzdělání a cizí jazyky k usnadnění věcí. Sledujte Diane, abyste se naučili objevovat svět a dosahovat úspěchů se svými snahami.

podobné příspěvky

Leave a Reply