Facelift Mercedesu GLS je plánován na konec roku 2022

4
Facelift Mercedesu GLS je plánován na konec roku 2022

Mercedes připravuje pro luxusní SUV Mercedes GLS po třech letech od jeho uvedení malou aktualizaci. Facelift Mercedesu GLS bude uveden na trh na konci letošního roku a prodej začne v roce 2023.

Foto: print screen Youtube

Jmenuje se třída S SUV a představuje vrchol nabídky SUV Mercedes, k dispozici jsou také verze AMG a Maybach.

Mercedes chystá na konec letošního roku malý facelift. Z prvních špionážních záběrů, které se objevily na youtube, je vidět, že auto je nenápadně maskováno kolem předního nárazníku a zadních světel. Očekáváme proto nový nárazník a lehkou revizi masky chladiče. Vzadu budou mít upravený tvar koncová světla.

Uvnitř facelift Mercedesu GLS převezme nový volant uvedený na trh u třídy S v loňském roce a grafika přístrojové desky bude aktualizována. Mercedes GLS si zachová 12,3palcovou multimediální obrazovku a nepřevezme novou obrazovku na výšku z třídy S, ale budou vylepšeny nabídky a funkce systému MBUX.

Nabídka motorů bude i nadále sestávat z řadových šestiválcových vznětových a zážehových motorů V8. Benzinový motor V8 se nachází pod kapotami verzí GLS 580 4Matic, AMG GLS 63 4Matic a Maybach.
Protože Mercedes GLE a nový Mercedes GLC mají nové verze PHEV s většími bateriemi a elektrickým dojezdem kolem 100 km, očekáváme, že facelift Mercedesu GLS dostane verzi PHEV s kapacitou baterie podobnou kapacitě GLE, tedy 31,2 kWh.

podobné příspěvky

Leave a Reply