Chevrolet Bolt EUV se během testování objevil

1
Chevrolet Bolt EUV se během testování objevil

Chevrolet Bolt EUV by mohl být nadcházející senzací na trhu s elektromobily. Nedávno byl na videu zachycen případný prototyp vozidla. General Motors začátkem tohoto týdne potvrdila, že vozidlo se bude nazývat spíše elektrické užitkové vozidlo než EV. Zdá se, že společnost má v úmyslu přidat další modely do řady EUV a zároveň oddělit EV jako jinou kategorii.

Prototyp zachycený na špionážních snímcích vypadá, že připomíná současnou generaci Bolt EV. Celé auto je ale dobře schované a nedokážeme z něj rozeznat žádné výrazné rysy. Přední světlomety a zakrytá mřížka vykazují určitou podobnost, což je maximum, co můžeme z videa vyčíst. Bolt EUV bude sdílet platformu BEV2 s Bolt EV, a proto budou vozy vypadat podobně. To také znamená, že Bolt EUV a Bolt EV by měly podobný motor a rozsah baterií. Odhaduje se, že nový vůz by měl dojezd přibližně 259 mil a mohl by mít také funkci pohonu všech kol.

GM má ještě jasnější plány pro budoucí elektromobily, protože společnost plánuje představit zcela novou platformu BEV3. Tato platforma umožní budoucím elektromobilům mít dojezd více než 400 mil. To je podle současných standardů úctyhodný rozsah. Dvě vozidla jsou již potvrzena pro platformu BEV3, přičemž první zmínky získaly GMC Hummer EV a Cadillac Lyriq. Obě tato vozidla jsou zatím pod kryty. Měly být vydány v květnu, ale odhalení se zpozdilo kvůli probíhající pandemii. Společnost škádlila nadšence krátkými videi, aby udržela humbuk až do konečného odhalení vozidel. Podle zpráv se v příštích měsících s vysokou pravděpodobností uskuteční uzavřená akce.

Bolt EUV je stále ve fázi testování, ale to neztrácí dlouho. Vozidlo vyjde jako model 2022 s očekávanými dodávkami od poloviny roku 2021. Není jisté, jaká by byla cena Bolt EUV, ale očekáváme, že se bude pohybovat kolem cenového rozpětí Bolt EV. Mějte na paměti, že EUV bude o něco větší, takže očekávejte, že bude stát o něco vyšší než Bolt EV. Aktuální Bolt EV má základní cenu 37 495 $, takže byste měli očekávat šroub EUV v rozmezí 40 000 – 45 000 $.

Špionážní fotografie Chevrolet Volt EUV

podobné příspěvky

Leave a Reply