5 nejoblíbenějších superaut roku 2023

0
5 nejoblíbenějších superaut roku 2023

Nový rok, nová auta

Když jsme vstoupili do nového roku, myslíme na všechno čisté a nové.

Nový rok vždy přináší spoustu příležitostí, od zahájení nového cvičení, abyste shodili těch pár prázdninových kil, až po zahájení nové práce nebo nového koníčka. Náhodou také přináší celý nový rok automobilových lahůdek, které jsou navrženy tak, aby rozezpívaly srdce nadšenců. Víme, že v tuto chvíli všichni fandí elektromobilům, ale řekli jsme si, že uděláme krok zpět a promluvíme si o něčem, co je více v naší kormidelně. To je správně! Superauta.

Víme, že je těžké vybrat jen pět, ale věřte nám, jsou to jedny z nejepičtějších superaut na světě. Takže, která superauta jsou v oblibě pro rok 2023 a dostaneme nějaké do rukou na naší jízdě na superautech nebo na závodní dráze?

Přečtěte si další informace.

Chevrolet Corvette Z06

Zdroj fotografie: MotorBiscuit.com

Typ vozidla: Motor uprostřed, pohon zadních kol, 2 cestující, 2dveřová Targa

Motor: DOHC, 5,5-litrový, 32-ventilový V-8 s hliníkovým blokem, hlavami a přímým vstřikováním paliva

Přenos: 8stupňový dvouspojkový automat

Koňská síla: 670 koní při 8400 ot./min

Točivý moment: 460 lb-ft při 6300 ot./min

Země původu: USA

0-60: 2,7 sekundy

Nejvyšší rychlost: 189 MPH

Pokud vůbec sledujete automobilový průmysl, není možné, že byste o zcela novém C8 Corvette Z06 neslyšeli. Během posledního roku jsme uvedli totéž: „Dostáváte novou Z06?“ dotaz od stovek zákazníků. I když bychom vám rádi dali definitivní ano, nejsme si jistí, protože se tolik lidí snaží dostat do rukou jedno z těchto zázračných celoamerických monster! Musíme stát ve frontě jako všichni ostatní.

Tak proč jsou lidé do této věci tak šílení? Skládá se ze dvou jednoduchých slov: Přirozeně Aspirated. To je pravda, nová Corvette Z06 rozkývá přirozeně nasávaný, plochý V8, který produkuje ohromujících 670 koňských sil při 8400 ot./min. Pokud si myslíte, že to zní spíše jako čísla Ferrari, byli byste mrtví. Ve skutečnosti je Z06 nejvýkonnější atmosféricky plněný V8, který kdy vyšel z Ameriky. Díky spoustě triků připravených na závod, brilantnímu podvozku s některými seriózními brzdami a jedné z nejlepších dvouspojkových převodovek na světě existuje spousta schopností zastavovat a zatáčet, které se hodí k úžasnému výkonu. Tato věc je kompletní balíček. Oh, také jsme to zmínili zní neuvěřitelně (podle návrhu)?

Postavil Chevrolet vozidlo, které dokáže postavit to nejlepší ze světa a porazit je v jejich vlastní hře? Vsadíte se, že ano.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Zdroj fotografií: Lamborghini.com

Typ vozidla: Motor uprostřed, pohon všech kol, 2 cestující, 2dveřová Targa

Motor: DOHC, 6,5-litrový, 48-ventilový V-12, hliníkový blok a hlavy se vstřikováním paliva

Přenos: 7-stupňový automatický manuál

Koňská síla: 770 koní při 8500 ot./min

Točivý moment: 531 lb-ft při 6750 ot./min

Země původu: Itálie / Německo

0-60: 2,8 sekundy

Nejvyšší rychlost: 217 MPH

Ach, kdo by nemiloval absolutní mechanické šílenství Lamborghini? Určitě ano, což je přesně důvod, proč jsme zde na Xtreme Xperience prošli řadami italských býků.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster představuje absolutní poslední z vymírajícího druhu superaut. Stejně jako Z06 přichází Lamborghini Aventador SVJ Roadster na stůl bez turbodmychadel a páni, má tato věc motor! Pod zadní kryt motoru má Lamborghini nacpaný 6,5litrový V12, který vydává šílených 770 koní při 8500 ot./min. Věřte nám, když říkáme, že se zhroutíte na kolena v automobilovém stavu blaženosti, když uslyšíte, jak se něco rozhoří. Je to celé italské a je to brutální. Takové motory už opravdu nevyrábějí, a pokud milujete auta, dlužíte si jízdu za volantem atmosférického monstra.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster se samozřejmě také ovládá jako závodní auto, a to vše a přitom řidiči poskytuje zážitek pod širým nebem, aby lépe slyšel vytí V12 přes vaše rameno.

co můžeme říct? Ve světě zážitků ze superauta je Lamborghini Aventador SVJ Roadster asi tak dobrý, jak jen můžete získat.

Porsche 911 GT3

Zdroj fotografií: Caranddriver.com

Typ vozidla:Motor vzadu, pohon zadních kol, 2 cestující, 2dveřové kupé

Motor: DOHC, 4,0litrový, 24ventilový plochý 6, hliníkový blok a hlavy s přímým vstřikováním paliva

Přenos: 7stupňový dvouspojkový automat

Koňská síla: 502 koní při 8400 ot./min

Točivý moment: 346 lb-ft při 6100 ot./min

Země původu: Německo

0-60: 2,7 sekundy

Nejvyšší rychlost: 198 MPH

Ve světě superaut existuje několik způsobů, jak na věci jít. Můžete dělat to, co dělá Lamborghini a nacpat pod zadní kapotu obrovskou V12 připojenou ke stejně velkému podvozku s pohonem všech kol. Nebo můžete dělat to, co Porsche, a nacpat lehký vysokootáčkový motor do kompaktního, lehkého těla, které zvládne téměř telepatické schopnosti.

Porsche GT3 je ztělesněním toho, čím by sportovní vůz měl být. Abych to uvedl na pravou míru, GT3 téměř odpovídá výkonu Aventadoru SVJ Roadster, ale má o šest válců méně a o více než 250 koní méně! Díky na závody připravenému plochému šestiválcovému motoru, který se šíleně točí až do vysokých 8500 otáček za minutu, a pohonu zadních kol vyžaduje GT3 při pilotování až na hranici svých možností vážné dovednosti. Většina normálních řidičů na ulici nikdy neuvidí nikam blížící se limitům GT3, ale to neznamená, že si ten 502koňový jekot nemůžete užít.

V naší flotile Open Road máme GT3 a každý člověk, který z GT3 vystoupí, se chichotá směsicí radosti a hrůzy. Pro normálně stoickou německou značku je GT3 jako rána pěstí do střev a my ji milujeme.

Ferrari SF90 Stradale

Zdroj fotografií: Caranddriver.com

Typ vozidla: Kupé s motorem uprostřed, pohonem všech kol, pro 2 cestující

Motor: Dvakrát přeplňovaný a mezichlazený, DOHC, 4,0-litrový, 32-ventilový 4,0-litrový V-8. 2 synchronní AC přední motory s permanentními magnety a 1 synchronní AC s permanentními magnety.

Přenos: 8stupňový dvouspojkový automat

Koňská síla: 986 koní

Točivý moment: 786 lb-ft

Země původu: Itálie

0-60: 2,0 sekundy

Nejvyšší rychlost: 211 MPH

Omluvte nás, když lapáme po dechu.

Dobře, jsme v pohodě.

Ze všech vozidel na tomto šíleném seznamu je Ferrari SF90 Stradale ještě šílenější než ostatní. Superauto značky Ferrari dostává své pazzo prestazione z V8 přeplňovaného dvěma turby a sady tří elektromotorů, které čerpají energii z 6,5kWh lithium-iontové baterie. To vše se promítá do 968 koňských sil a 786 lb-ft točivého momentu, což stačí na 2,0sekundový výbuch na šedesát. Ano, slyšeli jste dobře, 2,0 sekundy 0-60krát!

Toto je také první superauto Ferrari s motorem uprostřed (nepočítáme-li kupé GT4C Lusso), které má pohon všech kol. Takže ano, můžete se svým půlmilionovým autem vyjet v zimě do hor na lyžařský výlet. Dělají to lidé? No, když chceš, tak můžeš.

Ferrari SF90 Stradale samozřejmě zvládne i závodní auto a zastaví jako závodní auto, ale shodou okolností má také jeden z nejlepších interiérů ze všech superaut vůbec. Vážně, tahle věc má 16palcovou obrazovku přes palubní desku!

Pokud máte rádi šílenství, Ferrari SF90 Stradale je váš šálek šílenství.

McLaren 765LT Spider

Zdroj fotografií: Caranddriver.com

Typ vozidla: Motor uprostřed, pohon zadních kol, 2 cestující, 2-dveřový kabriolet

Motor: Dva přeplňované a mezichlazené DOHC, 4,0litrový V-8 s hliníkovým blokem/hlavami a vstřikováním paliva

Přenos: 7stupňový dvouspojkový automat

Koňská síla: 755 koní při 7500 ot./min

Točivý moment: 590 lb-ft při 5500 ot./min

Země původu: Spojené království

0-60: 2,7 sekundy

Nejvyšší rychlost: 205 MPH

McLaren je jednou z těch společností, které existují pouze pro ty nejvášnivější automobilové nadšence. Jejich tým Formule 1 je druhý nejstarší v paddocku a jejich silniční vozy se od debutu McLarenu F1 v 90. letech svíraly vzadu a kradly srdce.

McLaren 765 LT (Long Tail) Sider, dříve dostupný pouze jako kupé, kombinuje lehkou karoserii z uhlíkových vláken s jedním z šílených přeplňovaných osmiválcových motorů McLarens. V této iteraci mluvíme o výkonu 755 koní, který se roztáčí zadními koly. Ovládání je brutální, ale soustředěné a celé superauto máte pocit, jako by vás obklopilo srdce a duši. Pokud se chcete cítit, jako byste řídili tence zahalené závodní auto, McLaren 765 LT Spider je vaše jízda.

S vozidly McLaren jsme měli smíšenou historii, ale vždy můžeme říci, že když jsou tlačeni (a fungují), jsou jedním z nejvíce soustředěných řidičů na této planetě.

Přijďte řídit superauto v roce 2023

Ve společnosti Xtreme Xperience je naší vášní posadit lidi, jako jste vy, za volant superauta bonafide pro vzrušení z celého života.

Vydejte se na jeden z našich závodních dnů na oceněných tratích po celé zemi a provedou vás profesionální závodní instruktoři, kteří vám pomohou posunout superauto až k limitům. Dozvíte se, jak trefit apexy, brzdit ve správný čas a naučit se, kdy sešlápnout plyn na rovinkách. Je to vzrušení na celý život a je to skvělý dárek pro každého, kdo má rád rychlé jízdy.

Open Road přináší zážitek ze superauta na ulici v některých z nejkrásnějších míst v zemi. Vydáte se na komentovanou prohlídku tyčícími se horami, říčními údolími a ještě mnohem více, když budete protlačovat superauto po některých z nejlepších silnic. Spojením superaut a cestovatelských zážitků na míru se zabýváme vytvářením vzpomínek. Vezměte s sebou na jízdu svou rodinu nebo přátele, ale ujistěte se, že jsou připraveni na vzrušující jízdu.

Kdo ví, co přistane v naší flotile během sezóny 2023! Uvidíme se na trati nebo na Open Road!

NAJÍT UDÁLOST

Příspěvek 5 nejoblíbenějších superaut roku 2023 appeared first on Xtreme Xperience.

podobné příspěvky

Leave a Reply