2022 Lexus RX450h AWD F Sport Recenze – Jak zhodnotit dobré auto, které tak trochu nenávidíte

7
2022 Lexus RX450h AWD F Sport Recenze – Jak zhodnotit dobré auto, které tak trochu nenávidíte

2022 Lexus RX450h AWD F Sport Fast Facts

3,5litrový V6/tři elektromotory – jeden startér/generátor, jeden na každé nápravě (308 koňských sil kombinovaného systému při 6 000 ot./min, 247 lb-ft (bez hybridního pohonu) při 4 800 ot./min.)

Elektronicky řízená, plynule měnitelná automatická převodovka; pohon všech kol

30 město / 28 dálnice / 30 kombinovaně (EPA Rating, MPG)

7,5 město / 8,4 dálnice / 7,9 dohromady. (Hodnocení NRCan, l/100 km)

Základní cena: 53 275 $ (USA) / 60 250 $ (Kanada)

Jak testováno: N/A (USA) / N/A (Kanada)

Ceny zahrnují 1 075 USD za cílový poplatek ve Spojených státech a 2 245 USD za dopravu, PDI a A/C daň v Kanadě a vzhledem k přeshraničním rozdílům ve vybavení je nelze přímo porovnávat.

Chci k vám být naprosto upřímný – je to tak The Pravda O autech, koneckonců — nelíbilo se mi řídit Lexus RX450h AWD F Sport 2022. Nejde o to, že Lexus je špatné auto, jde o to, že se pro něj nehodí …a myslím to obrazně i doslova.

Vidíš tu kovovou stupačku? Na pravděpodobně sportovní F Sport verzi Lexusu je to trochu škrábanec, zvláště když vezmeme v úvahu, že se zdá, že tento RX jezdí o něco níže než verze „F“. To znamená, že moje námitka vůči těmto je daleko od filozofické: Bolí!

O KONCEPCI FITNESS

V dřívější době (čtěte: Před COVID) jsem prodával motorky. Poškrábej to. Prodal jsem a hodně motocyklů. Většinou Hondy a Kawasaki, ale s více než několika Harley-Davidsony, Triumphy atd. pro dobrou míru.

Když prodáváte motocykl, součástí hřiště je vysvětlování zákazníkovi, že motocykl vám musí sedět třemi způsoby. Musí vám sedět fyzicky, musí odpovídat vašemu životnímu stylu a musí odpovídat vašemu rozpočtu.

Pokud jde o fyzickou kondici, měli byste být schopni pohodlně dosáhnout na pedály ze sedadla a pohodlně dosáhnout na řídítka, aniž byste si namáhali záda nebo seděli v „divné“ poloze. Takové věci. Přeloženo do automobilových termínů, měli byste být schopni nastoupit a vystoupit z auta, o kterém uvažujete, aniž by vás stupačka mlátila nohou pokaždé, když nastupujete a vystupujete z auta.

Jsem trochu pod průměrnou výškou – asi 5’7” – ale zdá se, že mě to dostává do tohoto podivného limbu, kde jsem dost vysoký na to, abych nepotřeboval stupátko, ale ne dost vysoký na to, abych ho přirozeně překročil, a skončilo to tak, že jsem to praštil pokaždé, když jsem nastupoval (kotník) nebo vystupoval (lýtko) z RX. (Stojí za zmínku, že moje žena, o pár palců vyšší a s delšíma nohama, takové problémy neměla.)

Nehodím se tedy – ale tohle má být recenze, takže show musí pokračovat.

NA PŘEDMĚT STYLU

Když přejdeme ke konceptu životního stylu, motocykl musí vyhovovat nejen vašemu životnímu stylu, ale také vašemu smyslu pro styl. Musí mít určitý „feeling“ nebo „vibe“ nebo jak to nazvat – Road Glide není pro každého a Gold Wing také ne, i když stejný jezdec může sedět oběma podobným způsobem. A i když to není přesný jazyk, jsem si jistý, že to chápete.

Jak by tedy Lexus vyhovoval mému životnímu stylu? Na papíře mám pocit, že bych byl pro RX ideální zákazník. Mám dům na předměstí a 2,5 (ish) dětí. Mám rád sportovní kombíky a SUV. Mám rád hybridní elektrifikované věci (to „h“ v RX450h AWD F Sport mimochodem znamená „hybrid“). Dokonce se mi líbí i hlasitý, řecký vodní modrý lak (není příliš vzdálený od Volva Rebel Blue).

Přesto si nejsem jistý, že Lexus odpovídá mému osobnímu smyslu pro styl, zejména pokud jde o interiér… což je opět pěkné. V interiéru RX450h AWD Sport není objektivně nic špatného (no, skoro nic — k tomu se dostanu za minutu). Kůže je pěkná, broušený hliník funguje a vyhřívaná/klimatizovaná sportovní sedadla to dělají.

To znamená, že celý interiér na mě působí velmi „Top Gun“. Středová konzola je vysoká, styling vše směřuje k řidiči a nesčetné množství knoflíků a tlačítek a dokonce i analogové hodiny vydávají atmosféru typu „Myslíme si, že stíhačky jsou cool“, který se mnou na 100 procent nemluvil…

…ale to je vše subjektivní.

To, co si myslím, nemusí být subjektivní, je „trackpad“ ve středové konzole, který se používá k navigaci informačního a zábavního systému.

Ten trackpad je moje nejméně oblíbená věc na autě vůbec. Vzal bych si tucet ran do kotníku od špatně umístěného prkna, abych tuhle věc už nikdy nemusel použít. A jistě, tato verze Lexusu má také kapacitní dotykovou obrazovku, ale obrazovka je v dostatečné vzdálenosti od volantu a celý systém vyžaduje k navigaci značné „neočima z cesty“.

Zjistil jsem, že informační a zábavní systém je otřesně špatný, s přílišnou pozorností věnovanou grafice o tom, kam šla elektřina, a příliš malou pozorností na to, aby věc fungovala jako iPhone nebo Android nebo cokoli jiného intuitivního… ale to není novinka. pocit.

SHODOU OKOLNOSTÍ

Kupodivu jsem předtím řídil Lexus RX450h. Bylo to dávno, ale Facebook mi připomněl, že to bylo přesně před osmi lety do dne

…a o tom jsem také psal na Gas2 (který byl od té doby prodáván a přebalován jako „enrg.io“). Znovu si přečtu tuto recenzi poprvé za téměř deset let, našel jsem tohle:

„Pro začátek, používání myši na středové konzole v Lexus RX450h vyžaduje, abyste nespustili oči ze silnice a soustředili se na obrazovku infotainmentu. Je to proto, že neexistuje žádný skutečný haptický rozdíl mezi pocitem, řekněme, změnou stanice, změnou hlasitosti nebo přepnutím na obrazovku navigace… což, jak je třeba poznamenat, můžete dělat na cestách. Při jakékoli rychlosti. Lexus je naprosto v pohodě, když se někdo řítí po silnici s jednou rukou na volantu a obě oči se soustředí na obrazovku infotainmentu, která je hluboko zasazená v přístrojové desce. Je to hrozné, hrozné designové rozhodnutí, a bez pomoci vysvětluje, proč téměř každý, koho znám, hodnotí řidiče Lexus RX jako nejhorší na silnici.“

Tehdy měl Lexus „myš“ a ne trackpad, ale pamatuji si, že to fungovalo skoro stejně. A jak jste mohli vidět, také jsem to tehdy nenáviděl.

Je legrační dívat se zpět na ten osm let starý interiér Lexusu a vidět věci očima roku 2022. Skutečnost, že 2022 RX450h měla výrazně více tlačítek, byla trochu překvapením, protože se zdá, že téměř každé druhé prémiové auto následovalo Teslu do školy automobilového interiérového designu „velkého iPadu“.

Nemohl jsem se z toho Lexusu dostat. Má agresivní styl uvnitř i venku, ale (s „pouhými“ 308 koňskými silami na kohoutku) není nijak zvlášť rychlý. Všude jsou tlačítka, knoflíky a otočné voliče, spolu s nimi šmrnc, rozhraní jako u notebooku a dokonce i CD přehrávač… takže se Lexus zjevně snažil. Ale co snaží se? Kdo to auto vlastně je pro?

Tehdy přišla na řadu druhá velká náhoda této recenze Lexusu: Můj nevlastní táta si jednu koupil. Opravdu.

VÝLOŽNÍK

Zejména alespoň jednomu šedovlasému floridskému gentlemanovi v polovině sedmdesáti let se Lexus RX450h AWD F-Sport 2022 zdá, jako by se k němu perfektně hodil (dokonce si koupil modrou, i když místo Grecianovy tlumenější Nightfall Mica Voda).

Fyzicky oceňuje stupačky: „Teď je nepotřebuji. Ale pokud je budu potřebovat, bude hezké je mít.“

A pocházející ze silného sedanu LS oceňuje, že vyšší RX mu poskytuje „lepší výhled. Lidé dnes opravdu šílí.“

Stylisticky si myslí, že silně stylizovaný F-Sport vypadá „ostře“ a řekl, že se mu to líbí, „nevypadá jako auto starého muže.“

Je to dlouholetý konvertor na Lexus, od poloviny 90. let byl pravidelným zákazníkem Kendall Toyota v Miami, takže nemá žádný jiný referenční rámec, pokud jde o informační a zábavní systém, a když jsem se ho zeptal na trackpad, řekl upřímně: “No, jak.” jiný udělal bys to?”

Lexus RX450h AWD F-Sport, který je nyní plně (spíše než „polo“) v důchodu, se dokonce vejde do rozpočtu chlapa (se základní cenou 53 275 $ lze RX450h AWD F-Sport snadno nalepit za něco o 30 000 $ méně než jeho nejnovější LS ).

Pro koho je tedy tento Lexus skutečně určen? Zjevně byl navržen pro mého otce – a pravděpodobně ho mají rády tisíce zákazníků Lexus, kteří si ho budou naprosto zamilovat.

CD přehrávač mě měl napovědět, když o tom teď přemýšlím.

Podívejte, Lexus RX450h AWD F-Sport není pro mě. Pokud jste dočetli až sem, není to zatím žádné překvapení. Ale je to objektivně kompetentní předměstský provozovna, která je více než schopná dostat mladou rodinu do Chicaga a odvézt vysloužilého boomera po celé jižní Floridě a dělat bůh ví co (předpokládám, že jde o PF Changa, ale můžu to neprokázat).

V sloupci profesionálů byl RX hladký, tichý a pevný – nepochybuji o tom, že pověstná dlouhodobá spolehlivost Toyoty byla upečena téměř ve všech částech Lexusu. Také spotřeba paliva byla fenomenální. V nízkorychlostních ulicích mého sousedství Lexus jen zřídka opouštěl režim EV, kromě několika minut sem a tam, zdánlivě k napájení AC v nejteplejších dnech (viděl jsem 109 na displeji svého Volva, byla to věc) .

Můj výletní průměr byl blíže k 40 mpg než 31 mpg s hodnocením EPA, aniž bych se příliš snažil to přehnat (grafika Energy Monitor je zábavná a herní mechaniku zdokonaluje, ale je rozhodně rozptýlení).

Ve sloupci zápory skutečně není nic subjektivního. Pokud k vám promlouvá styl, máte rádi tlačítka a knoflíky, které dělají věc, kterou chcete stisknout a otočit, a máte pocit, že hodinky na palubní desce vypadají elegantněji než Casio, rozhodně byste měli zvážit jejich pořízení. … zvláště předtím, než se v roce 2023 objeví aktualizovaný RX s novým interiérem ve stylu iPadu.

Co je nového pro rok 2022

Lexus RX450h 2022 je mírně obnoven.

Kdo by si to měl koupit

Autorův nevlastní otec, stylový předměstský fotbalový rodič.

[Images © 2022 Jo Borras/TTAC]

Staňte se zasvěcencem TTAC. Získejte nejnovější zprávyfunkce, TTAC bere a vše ostatní, co se dostane k pravdě o autech jako první přihlášení k odběru našeho zpravodaj.

podobné příspěvky

Leave a Reply